Acerola doskonałym źródłem naturalnej witaminy C

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Acerola doskonałym źródłem naturalnej witaminy C

Niezbędnym warunkiem tego, by nasz organizm był odporny, jest dostarczenie mu odpowiedniej ilości witaminy C. Jest ona bowiem niezbędna, by nasz układ immunologiczny funkcjonował bez zarzutu, a dzięki właściwościom przeciwutleniającym dba o nasz młody i promienny wygląd, zapewnia nam gładką skórę oraz sprawne stawy.

Właściwości zdrowotne owoców aceroli

acerola naturalna witamina cKażdy człowiek powinien dostarczyć sobie odpowiednie ilości witaminy C wraz z pożywieniem, jednak często jest to niemożliwe, bowiem witamina ta jest wrażliwa na światło słoneczne oraz działanie wysokich temperatur. Sprawia to, że powinniśmy zadbać o odpowiednią suplementację. Produktem, który bogaty jest w tą drogocenną witaminę jest acerola Naturalna witamina C, jaka znajduje się w jej owocach sprawia, że ma ona zastosowanie w medycynie, a jej właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat. Stanowi ona często składnik wielu dobrych suplementów które mają za zadanie wzmocnić nas, zadbać o nasz prawidłowy wzrok, zapobiegać chorobom serca. Suplement działa przeciwzapalnie oraz przeciwalergicznie. Każdy z nas może wybrać produkt, jaki najbardziej mu odpowiada. Popularny jest sproszkowany ekstrakt z aceroli, który miesza się z ulubionym napojem i pije kilka razy dziennie lub sok, który posiada charakterystyczny smak. Najczęściej wybieraną formą są tabletki które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Krzew, który rodzi wspaniałe owoce bogate w witaminę C, a także witaminy z grupy B, fosfor wapń, magnez oraz potas to acerola. Zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, wzmacnia nasz organizm, uzupełnienia niedobory witamin oraz likwiduje bóle mięśni i stawów. Warto zatem zakupić suplement, który zawiera acerolę, bowiem dzięki niemu zyskamy całą masę korzyści zdrowotnych.