Akcja – bezpieczna wycieczka szkolna

Akcja – bezpieczna wycieczka szkolna

 

Moja córka wróciła ze szkoły bardzo podekscytowana. Mówiła, że pani wychowawczyni poinformowała ich, że w tym roku szkolnym odbędzie się naprawdę niezwykła wycieczka. Ma ona na celu pokazać dzieciom, że należy zawsze – bez względu na okoliczności dbać o swoje bezpieczeństwo. To był ciekawy zakres – nigdy nie słyszałam o tym, aby uczyć dzieci bezpieczeństwa podczas wycieczki. 

Organizacja bezpiecznej wycieczki szkolnej

bezpieczne wycieczki szkolne - LublinTym bardziej chciałam, aby moja córka wzięła w niej udział. To było naprawdę świetne przedsięwzięcie, w którym nasze dzieciaki brały czynny udział od samego planowania wycieczki aż po wyjście z autokaru. Chodziło o to, aby nauczyć je jak bezpiecznie przygotowywać się do wyjazdu. Przede wszystkim należy znaleźć zaufanego i sprawdzonego przewoźnika, który specjalizuje się i organizuje bezpieczne wycieczki szkolne – Lublin został wybrany jako miasto, które dzieciaki odwiedzą. Dlatego też dzieci miały za zadanie pocztą pantoflową znaleźć dobrego przewoźnika w mieście lub województwie, sprawdzić opinie w internecie i je zweryfikować. Jako kolejny etap dzieci miały rozmowę w szkole z policją. Pracownicy mundurowi przedstawiali dzieciom co jest ważne podczas podróży – jeżeli nie mamy pewności, czy kierowca jest trzeźwy należy zawiadomić policje. Oddział drogowy dokona również oględzin technicznych pojazdu. Dzieci powiedziały, że ta lekcja była dla nich niezwykle ważna i zapamiętają szczegóły.

Wiedzą już na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę. Kolejnym etapem było planowanie wycieczki. Panie nauczycielki dały dzieciom wolną rękę – chodziło o to, by wykształciły w sobie zdolność do logicznego i logistycznego myślenia jednocześnie. Moja córka była podekscytowana całością zadań i bardzo zaangażowana w planowanie szkolnej, bezpiecznej wycieczki do Lublina.