Aluminiowe drabiny przemysłowe

Aluminiowe drabiny przemysłowe

Podest roboczy przydaje się podczas wielu zadań, zwłaszcza przy wykończeniach pomieszczeń, wszędzie tam gdzie rusztowania czy drabiny są zbyt duże i zbyt niewygodne by mogły być rozłożone. Drabiny przegubowe, jak nazywa się rozkładane podesty robocze, sprawdzają się doskonale jako metoda na uzyskanie dostępu do miejsc w innym wypadku niemożliwych do sięgnięcia.

 

Składana drabina budowlana

markowa drabina aluminiowa przegubowaMimo iż takie podesty często nazywane są drabinami, niewiele mają z takimi wspólnego. Oczywiście, po bokach konstrukcji znajdują się szczeblne, po których można wejść na sam podest, aczkolwiek sama konstrukcja przypomina faktyczną drabinę tylko pobieżnie. Mimo to, każda markowa drabina aluminiowa przegubowa będzie przydatnym narzędziem podczas prac wykończeniowych. Standardowa wysokość takiego podestu to około pięćdziesiąt centymetrów, choć niektóre modele różnią się między sobą wysokością, oraz możliwością regulacji takowej, lub też braku regulacji. Podest zazwyczaj wykonany jest z trwałego i solidnego tworzywa sztucznego, najczęściej antypoślizgowego, bardzo odpornego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, ale również i na działanie substancji chemicznych, farb czy lakierów. Co ciekawe, takie drabiny umożliwiają złożenie konstrukcji w bardzo wygodny sposób, i przenoszenie jej niczym dużą walizkę.

Jest to ogromnie wygodny sposób transportu, bardzo zachwalany przez pracowników którzy wcześniej musieli przenosić niewygodne, duże drabiny czy inne konstrukcje, i rozstawiać je w wybranym miejscu, przenosić i składać. Tego typu drabiny są więc niemal zawsze używane przez pracowników wykończeniowych, potrzebujących minimalnie więcej zasięgu, bez konieczności rozstawiania rusztowań czy wysokich drabin podestowych, zajmujących dość pokaźną ilość przestrzeni.