Aplikacja mobilna na platformę Android

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Aplikacja mobilna na platformę Android

Większość z nas chcąc uzyskać jakiś program na platformę Android, wchodzi poprzez telefon, lub tablet do tzw. sklepu Play i używając wyszukiwarki możne znaleźć odpowiednie oprogramowanie, którego akurat potrzebuje. Są to programy zarówno płatne, jak i darmowe. Te darmowe – niestety – mogą być bardzo obciążone reklamami. A tego nie lubimy.

A może by tak zamówić sobie taką aplikację?

aplikacje mobilne na Androida na zamówienieOczywiście – można wszystko. Nawet zamówić sobie indywidualną aplikacje przeznaczoną na platformę Android. Takie aplikacje mobilne na Androida na zamówienie może mieć każdy – zarówno firma, jak i klient indywidualny. Należy jednak pamiętać, że praca programisty nie jest łatwa, ani tania. Jeśli mamy odpowiednio dużo środków, możemy zrealizować taki pomysł (czy zachciankę). Jednak najczęściej aplikacje mobilne zamawiają firmy, które już posiadają swoją stronę internetową, a chciałyby, aby ich strona była dostępna także w formie mobilnej. Najwięcej telefonów posiada platformę Android, dlatego też takie aplikacje są pisane na zamówienie właśnie na tę platformę i na specjalne zlecenie danego klienta. Firmy zajmujące się pisaniem aplikacji, liczą się ze zdaniem swojego klienta i słuchają z uwagą jego ewentualnych pomysłów dotyczących ich realizacji. Jeśli więc ktoś chciałby mieć np. platformę z chatem w takiej aplikacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją programista stworzył. Wielu z nas zapewne zastanawia się nad tym, ile może kosztować taka aplikacja? 

Wszystko zależy od tego, jak bardzo praca programisty będzie czasochłonna, na ile platform ma ją napisać (czy tylko na Androida), czy będzie możliwość instalacji zarówno na telefonie, jak i na tablecie, ile wersji językowych itp. Jest wiele opcji i tylko od klienta zależy, jak droga (czy tania) będzie taka aplikacja.