Basen dmuchany czy stelażowy?

basen ogrodowy

Basen dmuchany czy stelażowy?

Latem, kiedy to żar leje się z nieba najlepiej jest schłodzić się na świeżym powietrzu z chłodnym napojem w ręku. Oczywiście nieodłącznym elementem takiej aranżacji może być basen ogrodowy. Traktowany w większej mierze, jako element zabawy dla dzieci świetnie sprawdza się do tego, aby schłodzić swoje ciało i nieco wypocząć.

Basen ogrodowy – rady producenta

basen ogrodowyBaseny ogrodowe dostępne są w sklepach w wielu formatach. Można zakupić baseny dmuchane, stelażowe lub też takie, które należy odpowiednio ulokować w podłożu. Baseny kąpielowe można także wybierać pod względem wielkości. Nie zawsze wielkie baseny, o konkretnej głębokości są odpowiednie. Trzeba mieć na uwadze również to, aby odpowiednio czyścić taki element. Wbrew pozorom nie da się przez cały okres urlopowy korzystać z wody bez oczyszczenia jej. Najlepsze w związku z tym okazują się baseny ogrodowe poliestrowe z możliwością podłączenia specjalnego urządzenia filtrującego, aby na bieżąco oczyszczać basen. Należy utrzymywać w czystości taki basen ogrodowy producent zaleca, aby stosować także specjalne środki do czyszczenia. Dzięki temu można zachować strukturę basenu w odpowiedniej pielęgnacji. Czyszczenie jest istotne, bowiem po jakimś czasie nieużytkowania można zaobserwować zielone ślady, które świadczą o glonach. Jeśli filtr nie jest w stanie rozprawić się z tym problemem, może oznaczać, iż konieczna jest wymiana wody na świeżą lub filtru. Basen dmuchany wymaga oczywiście podłączenia pod sprężarkę lub inne urządzenie pompujące. Basen stelażowy wymaga jedynie odpowiedniego rozłożenia stelażu.

W przypadku zakupu basenu gotowego, należy odpowiednio przygotować podłoże, aby umiejscowić formę poziomo. Po zakończeniu lata warto od razu spuścić wodę i wyczyścić formę, aby na następny rok można było na nowo cieszyć się kąpielą.

Informacja pochodzi bezpośrednio ze strony http://baseny-ogrodowe.com