Cechy przyczepy rolniczej

Cechy przyczepy rolniczej

Nowoczesne rolnictwo i prace w polu wymagają używania nowoczesnych urządzeń rolniczych. Do takich możemy zaliczyć przyczepy stosowane przez rolników. Są one przeznaczone do przewożenia wielu materiałów potrzebnych rolnikowi do jego pracy rolnej. Nowoczesna przyczepa jest wykonana w bardzo solidny sposób, a materiały użyte do jej produkcji pozwalają na bezproblemowe użytkowanie jej nawet z dużym ładunkiem.

Przyczepy rolnicze i ich cechy

Przyczepa rolniczaPrzyczepa zbudowana do przewożenia materiałów sypkich, czyli tak zwana kamieniarka lub inaczej przyczepa skorupowa posiada dużo cech, które są pożądane w pracy rolnej. Sprawdzi się ona w transporcie takich materiałów jak gruz, kamienie, żwir, piasek czy glina. Dzięki szerokiej skrzyni ładunkowej załadunek materiałów w terenie lub gospodarstwie przebiega bezproblemowo. Przyczepa rolnicza posiada dodatkowo hydraulicznie otwierające się klapy tylne, ułatwiające szybkie opróżnianie skrzyni załadunkowej. Rama podwozia takiej przyczepy może znieść bardzo duże przeciążenia i jest niezwykłe wytrzymała na nacisk. Dzięki bardzo dużemu i szerokiemu ogumienia, przyczepa nie zapada się w grząskim terenie i łatwo sunie po każdej nawierzchni. Jeżeli chcemy zamontować ładunek wymagający dodatkowego zamocowania, pomogą nam w tym dodatkowe zaczepy, w które są wyposażane przyczepy rolnicze. Mocują one ładunek i unieruchamiają go wewnątrz skrzyni załadunkowej. Każda przyczepa posiada ponadto wytrzymały dyszel.

Dzięki pomocy przyczepy rolniczej przewieziemy nie tylko wiele ton materiałów sypkich, ale także możemy transportować maszyny budowlane. Ułatwiają nam to specjalne mocowania, a samą przyczepę możemy użytkować na wiele sposobów, Będzie ona mogła towarzyszyć nam w pracach budowlanych, rolnych czy przy budowie dróg.