Chciałam uprawiać truskawki przez cały rok

Chciałam uprawiać truskawki przez cały rok

 

Bardzo lubię truskawki. To moje ulubione owoce. Kiedy więc udało mi się kupić własną działkę pod uprawę roślin, wiedziałam, że duża jej część zostanie przeznaczona na uprawę tych owoców. Zależało mi na tym, aby mieć naprawdę dużo soczystych i słodkich truskawek. Wiedziałam, że powinnam zwrócić uwagę przede wszystkim na gatunek kupowanych przeze mnie krzaków tych roślin.

Kupno sadzonek truskawek całorocznych

truskawki - uprawa całorocznaZbliżała się wiosna, a co za tym idzie, czas na posadzenie tych roślin w ogródku. W celu zakupienia odpowiednich krzaczków udałam się do sklepu ogrodniczego. Powiedziałam, że potrzebne mi są takie truskawki – Uprawa całoroczna tych owoców jest bowiem moim marzeniem. Sprzedawczyni poleciła mi zdecydowanie najlepszy gatunek truskawek, które z pewnością będą owocowały przez większą część roku. Wystarczy je posadzić w odpowiednim podłoży i zadbać o efektywne nawożenie. Zapewniła mnie ona także, że takie truskawki można uprawiać zarówno w gruncie (na polu), jak i pod osłoną (w szklarni). W tym drugim przypadku kwitną i owocują dłużej. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że jest to odmiana niezwykle słodka i soczysta, posiadająca duże owoce. Zachęcona taką opinią zdecydowałam się zakupić dużą ilość takich sadzonek. Mogłam sobie na to pozwolić, ponieważ były one dostępne w niskiej, promocyjnej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja.

Truskawki okazały się naprawdę solidne. Krzaczki bez problemu przyjęły się w glebie i bardzo szybko zaczęły kwitnąć. Praktycznie od wiosny, aż do późnej jesieni mogłam się cieszyć smacznymi owocami. W przyszłym roku zamierzam jeszcze powiększyć moją uprawę truskawek. Z pewnością zdecyduje się na ten sam gatunek truskawek, które w tym roku tak dobrze mi się sprawdziły na działce.