Czy buty zimowe dla mężczyzn to trudny zakup?

Czy buty zimowe dla mężczyzn to trudny zakup?

 

W galerii handlowej niedaleko mojego miejsca zamieszkania powstał w ostatnim czasie sklep zimowy. Po raz pierwszy widziałam coś takiego, dlatego weszłam, gdy tylko ujrzałam nazwę nad wystawą sklepową. Sklep rzeczywiście wyposażony był wyłącznie w rzeczy używane i potrzebne do życia zimową porą.

Męskie buty zimowe na co dzień i od święta

buty zimowe dla mężczyznSklep podzielony był na działy: sprzęty do uprawiania zimowych sportów, odzież standardową na zimę, odzież sportową na zimę, obuwie zimowe sportowe i na co dzień. Skręciłam w alejkę, przed którą widniał napis „buty zimowe dla mężczyzn”. I przyznam, że natychmiast oniemiałam. Chyba nigdy nie widziałam takiego wyboru męskiego obuwia w jednym miejscu. Zajrzałam tam ze względu na mojego chłopaka, który kilka dni temu wspomniał, że potrzebuje nowych butów na zimę. Byłam pewna, że tutaj znajdzie coś dla siebie. Pierwsza część działu wypełniona była obuwiem sportowym przystosowanym do biegania i dłuższych pieszych wycieczek po płaskich terenach. Środkowa część to buty typowo na trasy po górach – masywne, wiązane buty z usztywnioną kostką. Ostatnie półki były wypełnione butami, które mnie interesowały. Buty na co dzień: do pracy, na spotkanie ze znajomymi, na tradycyjny spacer. Takich właśnie szukał mój chłopak. Kolorystyka także nie pozostawiała niczego do życzenia. Czarne, brązowe, grafitowe, granatowe – wszystkie męskie kolory widniały na półkach.

Trzy dni później wybrałam się do sklepu z chłopakiem. Rzeczywiście bardzo spodobał mu się asortyment. Przymierzył kilka par. Doradzała nam też bardzo kompetentna ekspedientka. Przyniosła z zaplecza kilkanaście par w odpowiednich rozmiarach i kolorach. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na klasyczne buty z czarnego zamszu z czerwonymi sznurówkami. Były odpowiednie do pracy, ale też na luźne wyjście prywatne.