Czy opłaca się przyciemnić szyby w aucie?

Czy opłaca się przyciemnić szyby w aucie?

 

W słoneczne i upalne dni każdy zaparkowany samochód nagrzewa się w błyskawicznym tempie. W zamkniętym aucie temperatura podnosi się nawet do siedemdziesięciu stopni. Ciemne samochody ulegają szybkiemu nagrzewaniu nawet w trakcie jazdy. Działanie promieni słonecznych można skutecznie ograniczyć oklejając tylne szyby ciemną folią przeciwsłoneczną.

Przyciemnienie szyby kosztuje kilkadziesiąt złotych

przyciemnianie szybJeśli zdecydujemy się na folię ochronną, którą przykleja się na tylne szyby, to możemy ograniczyć nagrzewanie się samochodu. Zaoszczędzimy wówczas na paliwie potrzebnym do działania samochodowej klimatyzacji. Auto będzie wolniej absorbować ciepło a co za tym idzie klima będzie mogła pracować na wolniejszych obrotach. Jednak nie tylko to jest ideą jaka przyświeca czynności serwisowej, jaką jest przyciemnianie szyb. Chodzi przede wszystkim o to, że na tylnych siedzeniach podróżuje się o wiele przyjemniej. Słońce nie parzy przez szybę, bo jego promienie są skutecznie zatrzymywane przez przyciemnione szyby. Jeśli przewozimy z tyłu dzieci to powinniśmy zadbać o to, żeby szyby z tyłu były w ciemnym kolorze. A jeśli chodzi o koszty takiego zabiegu to jest to raptem kilkadziesiąt złotych za jedną szybę. Wystarczy wybrać się z samochodem do serwisu zajmującego się szybami albo auto detailingiem. Samo oklejenie szyby czarną folią to kwestia kilkunastu minut. Można poczekać na miejscu i odjechać po chwili gotowym samochodem.

Przyciemnione szyby samochodowe to korzyść dla każdego. Dla właściciela samochodu oznacza to mniejsze spalanie paliwa potrzebnego do działania klimatyzacji. Pasażerowie na tylnych siedzeniach będą podróżować w przyjemniejszych warunkach. Większy komfort odczujemy szczególnie podczas dalekiej kilkunastogodzinnej podróży samochodem.