Czy to tylko iluzja czy prawdziwa magia

Czy to tylko iluzja czy prawdziwa magia

Nasze zmysły można w bardzo prosty sposób oszukać, o czym świadczy na przykład duże powodzenie pokazów sztuczek magicznych. Iluzjoniści do perfekcji mają opanowane pewne sztuczki, które mają na celu głównie odwrócenie naszej uwagi. Miałam okazje uczestniczyć niedawno w pokazie młodej grupy iluzjonistów. Zachwycił mnie przede wszystkim realizm wykonywanych przez nich sztuczek.

Iluzja, która pozwala uwierzyć w magię

zaskakujące pokazy iluzjiJednym z najlepszych przeżyć, jakie miała okazje doświadczyć w ostatnim czasie, było zobaczeni na włąsne oczy magicznych sztuczek.  Wybrałam się wraz ze znajomymi na zaskakujące pokazy iluzji i nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Młodzi ludzie, którzy do swoich sztuczek przygotowują się przez tysiące godzin ćwiczeń, zachwycili mnie precyzją wykonywanych przez siebie czynności, które naprawdę wyglądały jak magia. Nie należę do osób, które wierzą w zjawiska nadprzyrodzone, szczególnie dlatego, że w dzieciństwie interesowałam się tematem iluzji. Znam kilka sztuczek, jednak okazuje się, że kiedy ogląda się pokazy profesjonalistów to człowiek przez ułamek sekundy zastanawia się, czy może jednak prawdziwa magia istnieje naprawdę. Na samym pokazie, który trwał łącznie dwie godziny, było blisko pięciuset osób. Byłam mocno zaskoczona, tym bardziej, że głównymi gwiazdami nie byli iluzjoniści znani na całym świecie, tylko młodzi, początkujący magicy. Warto jednak było zobaczyć ich w akcji, tym bardziej że większość sztuczek wsparli dużym poczuciem humoru. 

Iluzja fascynowała mnie od dziecka, dlatego też wiedziałam, że nie mam w w niej prawdziwej magii. Wszystko to to po prostu umiejętnie wykonane sztuczki. Pierwszy raz miałam być okazję niedawno na profesjonalnym pokazie i okazało się, ża nawet ja poddałam się magii, która działa się na scenie.