Czym jest frezowanie CNC?

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Czym jest frezowanie CNC?

W dzisiejszych nowoczesnych czasach firmy przemysłowe i produkcyjne muszą sprostać wielu rygorystycznym i stale rosnącym wymaganiom swoich klientów. Zależy im na szybkim tempie pracy oraz na jak najwyższej jakości produktów wytwarzanych w niezwykle precyzyjny sposób. W przypadku wyrobów metalowych wielu producentów sięga po rozwiązania CNC.

Dokładne i szybkie frezowanie CNC

frezowanie cnc mielecNajwyższa dokładność obróbki metalu jest istotna dla wielu producentów, firm zajmujących się przetwarzaniem oraz ich klientów. W związku z tym wiele przedsiębiorstw inwestuje w nowoczesne maszyny CNC umożliwiające uzyskanie bardzo precyzyjnych, idealnych kształtów wytwarzanych przedmiotów. Bardzo ważną czynnością jest frezowanie. Jeśli mówimy o usługach, takich jak frezowanie CNC Mielec jest miastem, w którym można znaleźć mnóstwo zakładów przemysłowych oraz produkcyjnych, które dysponują takim sprzętem sterowanym komputerowo. Efektem pracy takich firm jest wytwarzanie wielu różnych materiałów metalowych, których kształty i rozmiary zgadzają się co do mikrometra ze specyfikacjami i wymaganiami klientów. Usługi z zakresu frezowania polegają nie tylko na nadawaniu przedmiotom różnych kształtów, ale również na ozdabianiu, wykańczaniu i tworzeniu łączeń. W celu osiągnięcia odpowiednich efektów, maszyny frezujące wykorzystują ruch obrotowy i przesuwny przez obrabiany element. Całość wykonywana jest na podstawie projektu wprowadzonego do komputera.

Jeśli chodzi o frezarki CNC to nie różnią się one za bardzo od frezarek sterowanych ręcznie. W przypadku CNC, urządzenie jest sterowane przez komputer na podstawie projektu, który został do niego wprowadzony. Wszystkie manewry są wykonywane z niebywałą precyzją co do milimetra. Atutem frezarek CNC w porównaniu z ręcznymi jest brak ryzyka powstania wady w wyniku błędu ludzkiego.