Czym zająć dziecko na pikniku?

Czym zająć dziecko na pikniku?

Wszyscy ludzie z niecierpliwością wyczekują pierwszych ciepłych wiosennych dni. Przy sprzyjającej temperaturze rodziny chętnie spędzają weekendowe popołudnia na rodzinnych piknikach.

Rodzinny piknik to gwarancja miło spędzonego czasu

atrakcje na rodzinne piknikiLekki kraciasty koc, wiklinowy kosz i pyszne przekąski w pięknym otoczeniu przyrody w zupełności wystarczają do miłego spędzania czasu. Dzieci jednak mają nieco inne wymagania niż dorośli jeśli chodzi o przebieg pikniku. Niejednokrotnie brakuje nam pomysłów na atrakcje na rodzinne pikniki. Wystarczy natomiast nieco zaangażowania i oczy szeroko otwarte aby spędzić miło czas bez płaczu i marudzenia. Warto do kosza piknikowego zapakować karty lub inne gry planszowe, które lubimy zarówno my jak i nasze dzieci. W ten sposób możemy zagospodarować większą część spotkania. Podobnie zabranie ze sobą piłki poszerza zakres możliwości. Gra w piłkę nożną, siatkówkę, zbijaka i wiele innych gier pozwoli rozruszać się po obfitym posiłku. Aktywne spędzanie czasu najlepiej zacieśnia więzi rodzinne. Dla starszych dzieci świetnym pomysłem wydaje się być zabranie ze sobą na piknik atlasu roślin i zwierząt i wspólne wyszukiwanie gatunków. Dobra, niemal detektywistyczna zabawa jest tu połączona z niezmiernie ważnymi elementami edukacyjnymi. Zebrane liście i kwiaty można ususzyć w książce i już w domu skomponować z tego zielnik, który będzie nieocenioną pomocą dydaktyczną w szkole. Jeśli zaś chodzi o faunę to zaobserwowane zwierzaki można namalować na kartce i poczuć się jak prawdziwy artysta.

Możliwości jest multum a zaangażowany rodzic naprawdę będzie czerpał przyjemność z czasu spędzonego w taki właśnie sposób. Dzieci są niespożytym wulkanem energii i pomysłów, jesli tylko tego chcemy cechy te mogą udzielić się również i nam – dorosłym