Czyszczenie kanalizacji na terenie Wrocławia

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Czyszczenie kanalizacji na terenie Wrocławia

Czyszczenie kanalizacji dotyczy nie tylko jej elementów znajdujących się w budynkach, ale także pod ulicami. Rury kanalizacyjne są szerokie i mocne, ale gromadzą się w nich różne zanieczyszczenia utrudniające przepływ ścieków. Bez to studzienki mogą wybijać albo się zatykać.

Czyszczenie kanalizacji dwoma technikami

czyszczenie kanalizacji wrocławW domu jak się zatka zlew czy toaleta to można użyć przepychaczki, preparatu udrażniającego rury, w ostateczności krótkiej spiralki (dla osób które wiedzą jak ją obsłużyć). Jednak co w przypadku kiedy potrzebne jest czyszczenie kanalizacji wrocław? Jak usunąć zatory z rur miejskich? Stosowane są dwie metody. Pierwsza to metoda ciśnieniowa, zwana także WUKO, a druga to metoda mechaniczna. Opcja pierwsza wykorzystuje wodę pod bardzo dużym ciśnieniem. Ona wyczyści same rury, usunie lżejsze zabrudzenia. Sprawdza się przy zatorach spowodowanych gromadzeniem się osadów w jednym miejscu. Druga metoda sprawdza się w przypadku zatorów z tłuszczów lub elementów stałych, takie jak kawałki drewna, czy kamienie. Dostają się one do systemu kanalizacyjnego poprzez studzienki ściekowe. Na nich osadzają się kolejne zabrudzenia, więc sama woda by ich nie zniwelowała. Potrzebna jest duża i gruba spirala mechaniczna, która siłą wyeliminuje zatory. Warto zaznaczyć, że przed czyszczeniem każda ekipa sprawdza właśnie z jakim rodzajem zatoru ma do czynienia. Służą do tego kamery inspekcyjne, które wpuszcza się w głąb rur, a obraz widać na ekranie urządzenia przenośnego.

Reasumując, wybór metody czyszczenia kanalizacji we Wrocławiu zależą od tego jaki rodzaj zatory blokuje swobodny przepływ nieczystości. Metoda ciśnieniowa WUKO, jak i metoda mechaniczna są sprawdzone i polecane. Pierwsza przy drobniejszych zatorach, druga przy tych trudniejszych.