Dachy płaskie wymagają skutecznej hydroizolacji

Dachy płaskie wymagają skutecznej hydroizolacji

Mieszkając w górach nigdy nie spotkałem się z dachem płaskim. Na Podhalu wszystkie domy były ukośne z uwagi na intensywne opady śniegu. Wiadomo, że jak na dachu płaskim zalega śnieg – dach ten może się zarwać, co stanowi niebezpieczeństwo. Jednak przeniosłem się na niziny do mojej narzeczonej, która nie mieszkała w chacie góralskiej, tylko pod dachem płaskim.

Czego się dowiedziałem o hydroizolacji dachu

hydroizolacja dachu płaskiegoMiłość do dziewczyny sprawiła, że opuściłem moje strony i musiałem nauczyć się wielu rzeczy. Myślałem, że jestem fachowcem od wszystkiego, jednak nic nie wiedziałem na temat hydroizolacji. Dachy płaskie, jak wspomniałem we wstępie są bardzo specyficzne. Niby proste, opadające delikatnie w jedną stronę, ale trzeba o nie dbać nie mniej niż ukośne. Największą trudność sprawiła mi hydroizolacja dachu płaskiego. Wszystkiego nauczył mnie przyszły teść podczas remontu ich dachu, który przeciekał. Z przeciekającym dachem spotkałem się po raz pierwszy w życiu. Dachy płaskie niszczeją bardzo szybko. Hydroizolacja pianką sprawia, że ani wilgoć ani woda nie przedostają się do środka. Do tego dzięki takiej metodzie jest cieplej w domu. Przyszły teść nauczył mnie krok po kroku w jaki sposób wykonuje się hydroizolację. Miał do tego bardzo dobry sprzęt oraz materiały. Nie było to dla mnie na początku łatwe, jak wspomniałem sprawiło mi to trudność, ale nauczyłem się hydroizolować. Teraz wiem, że sam mógłbym wykonywać te czynności na własną rękę i to bez pomocy teścia.

Wkrótce będziemy się budować z narzeczoną. Zaraz po ślubie zamieszkamy pod płaskim dachem. Wiem, że ja będę musiał się zająć hydroizolacją. Mam nadzieję, że wszystko wykonam tak dobrze, jak mój przyszły teść. Tęsknię za moimi górami, ale przynajmniej tutaj nauczyłem się czegoś praktycznego.