Dlaczego wybrałam żaluzję fasadową?

Dlaczego wybrałam żaluzję fasadową?

Kilka dni temu wprowadziłam się do niewielkiego mieszkania w centrum Warszawy. Jako singielka nie miałam problemu w mieszkaniu w kawalerce. W sumie to nawet podobają mi się małe mieszkania, ponieważ można pokombinować z ich wyposażeniem. Umeblować je w taki sposób, aby meble były ukryte i minimalizm gotowy.

Żaluzja fasadowa montowana na zewnątrz

żaluzje fasadowe warszawaPierwsza noc była najtrudniejsza, ponieważ od samego rana świeciło mi słońce i nie byłam w stanie spać. Dlatego udałam się do sklepu po żaluzje fasadowe Warszawa na szczęście jest na tyle duża, że bez problemu znalazłam sklep, gdzie mogłam je kupić. Zdecydowałam się na takie rozwiązanie, ponieważ żaluzje fasadowe są montowane na zewnątrz okna. Idealnie będą one pasowały do nowoczesnego budynku, w którym mieszkałam. Są one wykonane z materiału, który jest odporny na czynniki atmosferyczne takie, jak deszcz, śnieg czy delikatny grad. Jedną z zalet żaluzji fasadowych jest to, że częściowo pochłaniają promienie słoneczne, dzięki czemu jesteśmy w stanie uchronić swoje mieszkanie przed nadmiernym ciepłem czy nagrzewaniem. Z tego co się dowiedziałam, mogłam wybrać różne kolory żaluzji, aczkolwiek ostatecznie zdecydowałam się na ciemny szary, ponieważ jest to uniwersalny kolor i mam do niego słabość. W moim rodzinnym domu na parterze jest jedna, duża, otwarta przestrzeń i ogromne okna, coś na kształt drzwi balkonowych. Mama nie chciała montować żadnej klimatyzacji i ostatecznie parę lat temu wybrała żaluzje fasadowe. Jest nimi oczarowana do tej pory.

Mam doświadczenie z żaluzjami fasadowymi już jakiś czas i według mnie są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o sposób montażu to nie są one jakoś specjalnie wymagające. Zdecydowanie polecam je swoim znajomym, którzy nie są zdecydowani. Ceny w sklepach są różnorodne, dlatego lepiej sprawdzić w kilku miejscach.