Domowe zastosowanie dermaroller

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Domowe zastosowanie dermaroller

W internecie znajdziemy wiele porad, jak dbać o skórę, by wyglądała młodo i świeżo. Jedni radzą wykonywać regularny peeling, inni nakładać bogate maski, a jeszcze inni polecają stosować dermarollery, które poprawiają stan skóry. 

Gdzie kupimy dermarollery? 

dermarollerGłównym składnikiem skóry, który odpowiada za jej młody wygląd, jest kolagen będący białkiem złożonym z aminokwasów. Jest bardzo odporny na rozciąganie, przez co odpowiada za elastyczność skóry. Z wiekiem produkcja tego składnika spada, dlatego na twarzy zaczynają się pojawiać zmarszczki. Jeżeli na skórze zauważyliśmy zmarszczki mimiczne, to dermaroller pomoże nam je skutecznie zlikwidować, ponieważ nie są one ani stałe, ani głębokie. W przypadku głębokich zmarszczek, walka z nimi może być mniej efektywna, ale na pewno zastosowanie urządzenia do mezoterapii mikroigłowej poprawi stan skóry. Jest to urządzenie elektryczne, które w zależności od modelu, może być zasilane na kabel lub bezprzewodowo. Jego działanie polega na nakłuwaniu skóry z wybraną prędkością i głębokością, ponieważ dermaroller posiada funkcję zmiany prędkości i siły nacisku. Głowica wykonująca nakłucia jest wyposażona w mikroigły ze stali nierdzewnej lub z tytanu. Podczas tej czynności są wprowadzane pod skórę cenne składniki odżywcze zawarte w aplikowanych ampułkach. Dzięki temu, wchłanianie aktywnych składników jest znacznie większe niż przy zwykłym nałożeniu produktu kosmetycznego na skórę. Ponadto mikrouszkodzenia powodują wzmożoną produkcję kolagenu. 

Jeżeli chcemy samodzielnie w domu wykonać zabieg  użyciem dermarollera, to najtaniej go kupimy w sklepach internetowych z kosmetykami, czy urządzeniami stosowanymi do pielęgnacji ciała. a rynku znajdziemy modele o wartości 30 zł, ale także w cenie 250 zł.