Dostępność wózków inwalidzkich w Łodzi

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Dostępność wózków inwalidzkich w Łodzi

Pamiętam, że kiedy spadałem ze schodów, jeszcze zanim wylądowałem z hukiem na dole, to zdążyłem sobie pomyśleć, że bardzo bym nie chciał sobie nic złamać. Samo pomyślenie nie wystarczyło – trzeba było uważać przed wejściem na schody. W taki oto sposób, po złamaniu obu nóg, zostałem unieruchomiony w domu rodziców w Łodzi. Nie wyobrażałem sobie, by cały czas leżeć i nic nie robić, więc zaczęliśmy rozglądać się za wózkami.

Szukanie wózków inwalidzkich w Łodzi

wózki inwalidzkie łódźW moim przypadku, nie miałem możliwości od razu po wypadku chodzić o kulach. Ale mogłem poruszać się na wózku. Jeżeli chodzi o wózki inwalidzkie Łódź jest w stanie zapewnić bardzo łatwo do nich dostęp. Moi rodzice długo nie musieli szukać, nim wrócili do domu z nowym sprzętem. Nigdy wcześniej na wózku nie jeździłem, więc trochę mi zajęło opanowanie tej sztuki. Nie zdawałem sobie sprawy, że to wymaga tyle siły w rękach, aby móc poruszać się płynnie, wystarczająco szybko i być jeszcze w stanie omijać przeszkody na drodze, na które chodząc nikt nie zwraca uwagi. Człowiek w takiej sytuacji zaczyna inaczej odbierać osoby, dla których wózek jest jedyną szansą na poruszanie się bez pomocy innych. Takim ludziom należy się zdecydowanie szacunek. Tym bardziej, że nie każdy wózek jest tak dobrze przystosowany. Mi rodzice załatwili taki, który naprawdę ułatwił mi przystosowanie się do nowego sposobu przemieszczania po domu i ogrodzie.

Poruszanie się na wózku nie jest łatwe, ale odpowiednia wprawa oraz dobry wózek inwalidzki znacznie to wszystko ułatwiają. Na całe szczęście w Łodzi rodzice nie musieli długo szukać i w ten o to sposób nie musiałem być długo przyspawany do łóżka. Mam nadzieję, że w przyszłości podobne przygody mnie już ominą, ale w razie czego będę już przygotowany.