Efektywna terapia małżeńska w Poznaniu

Większość ludzi dąży do tego, aby znaleźć tę właściwą osobę i spędzić z nią resztę życia. Mówi się, że nie ma ideałów, jednak my wybraną przez nas osobę za taką właśnie uważamy. Na początku zazwyczaj każda para może powiedzieć, że wszystko układa się doskonale. Wielu osobom udaje się żyć długo i szczęśliwie, jednak w ostatnich czasach rozwodów jest coraz więcej. Czy musi tak być?

Kiedy warto iść na terapię małżeńską?

przydatna terapia małżeńska w PoznaniuPo wielu latach wspólnego życia wiele osób zauważa zmiany w zachowaniu swojego partnera. Teoretycznie nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ wszystko z czasem się zmienia. Dlaczego tak się dzieje? Do końca nie wiadomo, ale faktem jest, że mózg ludzki nie został do końca przebadany i czasem coś, czego kiedyś nie lubiliśmy, nagle zaczyna nam się podobać. Nie byłoby problemu, gdyby nasz małżonek przechodził takie same zmiany. Zazwyczaj jednak tak nie jest i wtedy zaczynają się pierwsze kłótnie. Przydatna terapia małżeńska w Poznaniu ma za zadanie sprawić, że na nowo poznamy naszego wybranka. Nauczymy się poprawnej komunikacji, bo to ona najczęściej jest największą przeszkodą w związku. Wydaje się, że przecież rozmawiać umie każdy, więc jak ktoś może twierdzić, że nie potrafimy tego robić? W terapii chodzi o to, aby nauczyć się nie tylko wspólnie mówić, ale także słuchać. I nie chodzi tylko o to, aby udawać i przytakiwać, ale słuchać w aktywny sposób. Często tego nie robimy, a później mamy pretensje, że partner nam czegoś nie powiedział albo coś przed nami zataił. Prawdopodobnie to my źle zrozumieliśmy, a później zamiast dopytać, to sami stworzyliśmy własną wersję jakiejś historii. Terapeuta ma za zadanie nie tylko prowadzić mediację, ale także musi wskazać właściwy kurs, którym powinien podążać dany związek.

Jeśli w naszym małżeństwie zaczynają pojawiać się problemy, nie bagatelizujmy ich. Małe sprawy mogą się nawarstwiać, a nierozwiązywane prowadzą do poważnych konfliktów. Jeśli jednak oboje chcemy dojść do porozumienia, najlepszym rozwiązaniem będzie terapia, która pomoże rozwiązać problemy związane z codziennym życiem danej pary. Każde małżeństwo traktowane jest w indywidualny sposób.