Elektrochromatyczne okna do domu

Elektrochromatyczne okna do domu

Szyby o zmiennej przezroczystości są stosunkową nowością, aczkolwiek niemal natychmiast po wprowadzeniu do sprzedaży stały się niezwykle popularne, z racji swej wielozadaniowości. Są one również nazywane szybami czy foliami inteligentnymi, a ich głównym elementem jest właśnie folia, zmieniająca właściwości po wystawieniu na działanie prądu elektrycznego.

Najnowocześniejsze szyby o zmiennej przezroczystości

szyba elektrochromatycznaTechnologia elektrochromatyczna dopiero niedawno została wprowadzona do sprzedaży, wiec jest to bardzo futurystyczne rozwiązanie, pozwalające na całkowite usunięcie zasłon, rolet czy żaluzji z domu lub obiektu użytkowego, i zastąpienie ich nowoczesnym systemem do zaciemniania szyb. Szyba elektrochromatyczna może zmieniać poziom przezroczystości po wystawieniu na działanie energii elektrycznej, a w zależności od napięcia, szyba może być całkowicie przezroczysta, lub stała. Poziom przezroczystości można regulować za pomocą pilota sterującego systemem, a dokładność z jaką możliwa jest regulacja bywa iście imponująca. Takie szyby coraz częściej stosowane są w ośrodkach medycznych, gdzie służą do przesłaniania widoczności na gabinety zabiegowe czy przestrzeń dla pacjentów, aczkolwiek równie często montowane są w prywatnych domach, zwłaszcza tych które posiadają centralny system kontroli, do którego można z łatwością podłączyć elektrochromatyczne szyby.

Tego rodzaju szyby nie są bardzo energożerne, a nawet częste ich używanie nie generuje nadmiernych kosztów energii elektrycznej. Są jednak dość kosztownym akcesorium, aczkolwiek ich przydatność w zupełności usprawiedliwia dość wygórowaną cenę. Standardowe szyby zmieniają barwę na mlecznobiały kolor, choć możliwe jest zamówienie szyb barwionych na dowolny kolor, pasujący do wymagań nabywcy.