Filtry do nowych ciągników rolniczych

Filtry do nowych ciągników rolniczych

 

Paliwo do maszyn ciężkich i pojazdów rolniczych nie ma często najlepszej jakości. Może być zanieczyszczone pyłem lub substancjami chemicznymi, lub nawet celowo rozwadniane, toteż najróżniejsze uszkodzenia silnika, spowodowane nieszczególnie dobrym paliwem, wlewanym do baku. Filtry paliwowe są więc jednymi z najbardziej niezbędnych części do wszelkiego rodzaju maszyn rolniczych.

Nowoczesne filtry do maszyn rolniczych

wysokojakościowe filtry paliwowe do ciągnikówFiltry paliwowe mają za zadanie oczyszczać paliwo, zwłaszcza oleje napędowe, z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a tym samym zapobiegać powstawaniu uszkodzeń silnika, powodowanych właśnie zanieczyszczeniami, które podczas procesu spalania mogą doprowadzić do uszkodzenia elementów silnika. Większość rolników prowadzących własne gospodarstwa zaopatruje się w którymś momencie w wysokojakościowe filtry paliwowe do ciągników, gdyż zanieczyszczone paliwo nie jest wcale rzadkością, zwłaszcza na stacjach o dość słabej reputacji, jakich pełno poza dużymi miastami. Filtry można dostać zarówno w wersjach dedykowanych do konkretnego modelu ciągnika od konkretnego producenta, jak i w uniwersalnych wersjach, będących najczęściej wkładami do pomp paliwowych. Dedykowane filtry najczęściej bywają droższe, aczkolwiek należą do najbardziej kompatybilnych i ogólnodostępnych.

Filtry przeznaczone do każdego rodzaju ciągnika są natomiast znacznie wygodniejsze dla tych rolników którzy posiadają kilka różnych maszyn, aczkolwiek pochodzących od różnych producentów, i nie mają czasu na szukanie odpowiedniego wyposażenia do każdej z nich. Filtry do maszyn można łatwo dostać w większości salonów z maszynami czy w sklepach motoryzacyjnych, toteż rzadko zdarza się by dostępność była problemem, zwłaszcza w sytuacji gdy wymiana potrzebna jest natychmiast.