Gdzie stosuje się sztuczną trawę?

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Gdzie stosuje się sztuczną trawę?

 

Obiekty treningowe klubów piłkarskich wymagają odpowiedniej infrastruktury, która umożliwi podnoszenie umiejętności graczy oraz zapewni ich bezpieczeństwo. Na terenie klubu znajduje się przeważnie kilka boisk treningowych, siłownia, gabinet odnowy medycznej, kuchnia i tym podobne. Jeśli chodzi o utrzymanie takiej infrastruktury dużo zależy od użytych materiałów oraz wielkości samych obecność.

Zalety sztucznej trawy

sztuczna trawaKluby często decydują się na zastąpienie tradycyjnej trawy jej syntetycznym odpowiednikiem w celu ograniczenia kosztów utrzymania. Tradycyjna trawa wymaga bowiem regularnego nawadniania oraz przycinania. Wymaga to zatrudnienia osoby, która będzie odpowiedzialna za utrzymanie jej w odpowiednim stanie. W przypadku materiałów takich jak sztuczna trawa nie zachodzi taka potrzeba. Co więcej możliwe jest zastosowanie specjalnego podłoża, które zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji oraz urazów. Nie powstają również ubytki w nawierzchni co zmniejsza ryzyko wystąpienia wszelkiego rodzaju skręceń i tym podobne. Warto dodać, że sztuczna trawa powszechnie używana jest również na orlikach. Jest to świetny materiał, który cechuje się bardzo dużą trwałością oraz wytrzymałością na warunki atmosferyczne. W ten sposób minimalizowane są koszty utrzymania obiektu.

Niemniej jednak co pewien czas należy przeprowadzić ocenę stanu nawierzchni w celu podjęcia działań konserwacyjnych. Mogą one polegać na wyrównaniu nawierzchni czy nawiezieniu i nagumowaniu powierzchni. Oprócz tego malowane są na nowo linie boczne. Dzięki temu odnawiany jest wygląd, a także poprawiany komfort zawodników. Tak przygotowany obiekt znacznie ułatwia grę. Znacznie łatwiej sędziuje się również spotkania ze względu na lepszą widoczność kluczowych stref. Na orlikach odbywają się bowiem często turnieje.