Hotel idealny dla dzieci

Hotel idealny dla dzieci

 

Dwa razy w roku jeździmy całą rodziną na krótki wypoczynek. Mamy trójkę dzieci, która nie lubi się nudzić. Żywe iskierki, które cały czas by się bawiły i wpadały na nowe pomysły. Dlatego, gdy szukamy miejsca noclegowego, sprawdzamy, czy hotel jest odpowiedni dla dzieci.

Dzieci kochają zabawę

hotel przyjazny dzieciomNie wymagamy jakichś super warunków, jednak dobrze, gdy są różne atrakcje dla maluchów. Znaleźliśmy ostatnio hotel przyjazny dzieciom, który bardzo przypadł im do gustu. Przede wszystkim, był ogromny plac zabaw do użytku gości hotelowych. Były zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownica, i jeszcze różne sprzęty, których nazw nawet nie znam, ale mniej więcej wiem, do czego służą. Trochę przypominało to karuzelę. Wtedy akurat byliśmy nad morzem. Dla dzieci miała to być wielka frajda, jednak pogoda nie dopisywała, i nie mogły kąpać się w morzu, bo woda była za zimna. Na szczęście, mieliśmy wspaniały basen hotelowy. Była też osobna przestrzeń dla dzieci, gdzie woda była płytsza, niż w basenie dla dorosłych. Była wodna zjeżdżalnia, z której moje dzieciaki wcale nie chciały zejść. Pływały i zjeżdżały jak szalone. Byliśmy zadowoleni, że tak im się tam spodobało, bo zważając na pogodę, myśleliśmy już, że wyjazd to będzie niewypał. W dni w które padało, bo niestety też się takie zdarzały, zostawaliśmy w hotelu. Jednak nie było wcale tak źle. Była duża sala telewizyjna, i dzieci oglądały tam bajki. Dzięki temu poznały też swoich rówieśników. Oprócz tego, był stół do piłkarzyków, na który szykowały się nie tylko dzieci, ale również ich tatusiowie.

Czasami warunki atmosferyczne nie pozwalają na to, co sobie zaplanowaliśmy. Jednak, jeśli hotel jest odpowiednio zaopatrzony, to nikt nie będzie się w nim nudził. W tym nawet serwowano na śniadania specjalne posiłki dla dzieci, i były bardzo zadowolone.