Hydroizolacja wykonywana na mostach

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Hydroizolacja wykonywana na mostach

Izolacja na mostach jest bardzo ważna. Codziennie miliony Polaków korzystają z mostów, aby przejechać do pracy, szkoły lub domu. Most musi być dobrze odizolowany od wody. Dzięki temu nie będzie problemu z tym, że beton, a także zbrojenia ulegają zniszczeniu poprzez wodę. Jakich środków używa się do robienia takiej hydroizolacji? Najczęściej są to środki chemiczne.

Hydroizolacja podczas budowy mostu

hydroizolacja mostówMosty muszą być prawidłowo hydrolizowane, aby nie było problemu z tym, że po jakimś czasie czynnik, jakim jest woda uszkadza je. Hydroizolacja mostów przebiega zazwyczaj przy wykorzystaniu środku chemicznego do zabezpieczenia wierzchniej warstwy betonu przed wsiąkaniem wilgoci. Wykonuje się również głęboką iniekcję krystaliczną, która ma sprawić, że woda nie będzie podciągana do góry. Do dobrego zabezpieczenia powierzchni, po której się jeździ, przed wylaniem betonu lub asfaltu kładzie się folię hydrolizująca. Jest to bez wątpienia najlepszy ze wszystkich sposobów izolacji. Nawet w upalne dni, kiedy woda zazwyczaj w dużej ilości paruje nie dochodzi do niszczenia i osłabiania betonu. Taka hydroizolacja to bardzo ważny element, dlatego spora część planu konstrukcyjnego mostu dotyczy właśnie jej. Warto o tym wiedzieć, gdyż jest to element niesamowicie istotny. Wpływa on na trwałość oraz bezpieczeństwo nawet największych mostów na świecie, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

Hydroizolacja wszystkiego, co jest wykonane z betonu jest bardzo ważna i nie ma w tym przypadku żadnych powodów do tego, by się dziwić. Trzeba pamiętać o tym, że właściwie zaizolowany most będzie dużo bardziej wytrzymały. Nie powinni być z nim kłopotów w przyszłości. Na pewno nie będzie wymagał rewitalizacji lub kosztownego generalnego remontu. Hydroizolacja to podstawa.