I Ty możesz pomóc czyli podróże misyjne

podróże misyjne

I Ty możesz pomóc czyli podróże misyjne

Trwa Adwent, czyli okres oczekiwania na narodziny Jezusa. Ten czas powinniśmy w sposób szczególny wykorzystać. Przygotować nie tylko swój dom, ale i serce na nadejście Pana. Pomyślałam, że w ramach okresu przedświątecznego opowiem Wam trochę o tym, czym się zajmuję tak poza blogowaniem i studiowaniem.

Podróże misyjne do różnych krajów

podróże misyjneWspominałam już nie raz, że obracam się w kręgach kościelnych. Nigdy jednak nie pisałam dokładniej, co porabiam i gdzie można mnie znaleźć. Myślę, że dziś jest dobry dzień, aby trochę Wam, o tym opowiedzieć. Może tym wpisem kogoś zainspiruję, natchnę, sprawię, że dołączy do nas. Od jakiegoś czasu angażuję się w wolontariat misyjny, który organizuje prokura misyjna. Uprzedzając Wasze pytania, prokura, o której wspomniałam, to zgromadzenie ludzi świeckich wspomagające materialnie oraz modlitwą misje oblackie. Oblaci to zgromadzenie zakonne, którego członkowie, odbywają nawracające podróże misyjne do takich krajów jak Kamerun, Madagaskar, czy Białoruś, by nieść pomoc i głosić Słowo Boże. Misjonarze w krajach misyjnych nie tylko sprawują posługę kapłańską, ale również pracują w szkołach, szpitalach, organizują pomoc dla najbardziej poszkodowanych. W ramach wolontariatu ludzie chętni nieść pomoc mogą rozpowszechniać informacje na temat działalności zakonu, tym samym wpływając na wzrost pomocy, mogą również posunąć się dalej i dołączyć do misjonarzy, by im pomagać w codziennej pracy. Miałam okazję wyjechać do Turkmenistanu w ramach wolontariatu. Przyznam szczerze, że było to niesamowite doświadczenie, które nie tylko wzmocniło moją więź z Bogiem, ale równie sprawiło, że inaczej patrzę na otaczający mnie świat.

Być może nie każdy ma odwagę, nie każdy ma możliwość pozwolić sobie na opuszczenie kraju, jednak każdy może pomóc, np. modlitwą. A jeśli chcielibyście zrobić coś więcej, piszcie do mnie, porozmawiamy o tym prywatnie, podpowiem Wam, co możecie robić, gdzie możecie się zgłosić.