Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

 

Jeśli ktoś zastanawia się nad zabiegiem powiększania ust, to z pewnością powinien wiedzieć, jak wygląda taki zabieg i przygotowanie do niego. Na samym początku trzeba udać się do gabinetu medycyny estetycznej, aby porozmawiać o oczekiwaniach. Razem z lekarzem specjalistą zostają ustalone wszystkie szczegóły zabiegu.

Znieczulenie miejscowe i wprowadzenie kwasu hialuronowego

powiększanie ustLekarz sprawdza też, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Jeśli wykonanie zabiegu jest możliwe i wszystko zostało ustalone, konieczne jest podanie środka znieczulającego. Taki środek może mieć postać żelu lub może to być znieczulenie stomatologiczne. Wbrew pozorom znieczulenie jest naprawdę konieczne – wynika to z faktu, że okolica ust jest bardzo wrażliwa i w przeciwnym razie pacjent odczuwałby ból. Dopiero po znieczuleniu możliwe jest profesjonalne powiększanie ust, do którego wykorzystuje się bardzo cieniutką igiełkę. Z jej pomocą wprowadza się w konkretne miejsca ust środek wypełniający, który zawiera kwas hialuronowy. Igiełka jest bardzo cieniutka, więc nie należy przejmować się, że zabieg będzie bolesny – tym bardziej, że wcześniej podaje się przecież środek znieczulający. Cała procedura powiększania ust nie trwa długo. Cały zabieg wraz z wcześniejszym znieczulaniem trwa około 30 minut. To wszystko sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Nie należy przejmować się też tym, że po zabiegu usta mogą być lekko opuchnięte, a dodatkowo może pojawić się siniak lub obrzęk.

Jest to zupełnie normalna reakcja, która znika już po kilku dniach. I właśnie wtedy po 2 – 3 dniach efekty uboczne znikają, a usta osiągają kształt docelowy, czyli taki jaki był omawiany z lekarzem specjalistą. Przez 3 dni po zabiegu nie należy narażać ust na nadmierne promieniowanie słoneczne i nie powinno się korzystać z solarium.