Jaką licówkę wybrać?

Jaką licówkę wybrać?

 

Szereg dostępnych usług stomatologicznych jest w naszych czasach bardzo długi. Dzięki wiedzy z zakresu stomatologii nie musimy od razu wyrywać uszkodzonych zębów, gdyż można je naprawić. Dotyczy to przede wszystkim przedniego uzębienia, które musi być estetyczne, aby żyło nam się jak najlepiej. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy wybierać się do stomatologa.

Dentyści polecają estetyczne licówki

polecana licówka kompozytowaZabiegiem, na który warto się zdecydować, jest zakładanie licówek. O co w tym chodzi? Jest to swego rodzaju rekonstrukcja przedniej ściany zęba, która pozwala na stworzenie nowego zęba opartego na starym, zniszczonym szkliwie. Jeżeli nasz ząb uległ uszkodzeniu, na pewno będziemy chcieli, żeby wyglądał jak nowy. W tym celu najlepiej będzie zastosować licówkę, która zostanie przyklejona specjalnym klejem do ścianek lub pozostałości po naszych zębach. Jest to skomplikowany proces, który wymaga wykonania licówki przez protetyka, a następnie przygotowania zęba i poprawienia licówki, jednak jest to jak najbardziej możliwe. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy obawiać się, że nasze zniszczone zęby będą wyglądały źle. Jeżeli interesuje nas polecana licówka kompozytowa to najlepiej zgłosić się po nią do dobrego stomatologa. Podczas zakładania licówki trzeba dopilnować wielu rzeczy, takich na przykład jak kolor licówki, który musi pasować do barwy naszych pozostałych zębów. To niezwykle istotne.

Warto wybrać odpowiedni rodzaj licówek, dzięki czemu będziemy mogli skutecznie poprawić poziom estetyki naszego uśmiechu. Uszkodzenia mechaniczne lub spowodowane próchnicą nie muszą na stałe oszpecać naszego uśmiechu. Ten przydatny fakt warto wykorzystywać na naszą korzyść. Licówki są wytrzymałe oraz idealnie dopasowane do naszych zębów. Dzięki temu można cieszyć się ze zdrowego uśmiechu.