Jaki zegarek dla kogo

Jaki zegarek dla kogo

Od kiedy nauczyliśmy się mierzyć czas za pomocą zegarków, urządzenia te przeżywają ciągłe przemiany. Naścienne, podręczne, stojące z kukułką i tak dalej. Zegary przybierają mnóstwo form i nieskończoną ilość modeli możemy zakupić w sklepach. Przyjrzyjmy się, jak w skrócie wyglądała historia zegara. 

Najlepsze zegarki ze Szwajcarii

zegarek szwajcarskiZaczęło się kilka tysięcy lat przed naszą erą, kiedy to odkryto znany wszystkim zegar słoneczny. Po nim powstała klepsydra, czyli zegar piaskowy. Zegarki, które znamy dziś, projektowano już w czasach czternastego wieku. Pierwszy zegar ze wskazówkami natomiast ujrzał światło dzienne w okolicach szesnastego wieku. Małe, podręczne zegarki bardzo długo nosiło się w kieszeni lub na szyi. Były to małe dzieła sztuki, niezwykle eleganckie, często wykonane ze szlachetnych metalów, zegarki kieszonkowe. W dziewiętnastym wieku powstały pierwsze zegarki na rękę, które szybko podbiły świat. Oczywiście aż do dziś za najlepszy uznaje się zegarek szwajcarski, gdyż zegarki produkowane w tym kraju po pierwsze uchodzą za najbardziej niezawodne, a po drugie, za jedne z najpiękniej wykonanych zegarków. Obecnie na rynku mamy tak ogromny wybór zegarków, że czasami ciężko wybrać odpowiedni dla siebie. Od klasycznych ze wskazówką, aż po elektroniczne, wykorzystujące zdobycze technologii. Niektóre z nich pokazują na przykład układ planet czy też fazy księżyca. Dla miłujących klasykę poleca się oczywiście zegarki analogowe.

Oferta zegarków na rynku jest tak ogromna, że zadziwia i przyprawia o zawrót głowy. Najbardziej pożądane niezmiennie są oczywiście zegarki produkowane w Szwajcarii, gdyż kraj ten słynie z najlepszego wykonania tych urządzeń pod każdym kątem. Dla miłośników sportowego trybu życia poleca się zegarki elektroniczne, dla miłujących klasykę- analogowe.