Jakie dodatki florysztyczne do kwiaciarni wybrać?

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Jakie dodatki florysztyczne do kwiaciarni wybrać?

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej jaką jest kwiaciarnia co oczywiste najważniejsze jest umiejętności, jednak równie ważne jest stosowanie odpowiednich rozwiązań tak z zakres samych ciętych kwiatów jak i odpowiednich dodatków. Jakie kwiaty jak i dodatki powinny znaleźć się na stanie kwiaciarni?

Dodatki florystyczne stosowane w kwiaciarni

dodatki florystyczne do kwiaciarniSkomponowanie odpowiedniego zaplecza w kwiaciarni jest bardzo ważne. Warto dlatego wiedzieć co powinno się w niej znaleźć. Jeżeli chodzi  kwiaty to przede wszystkim powinny znaleźć się w niej te najbardziej podstawowe rodzaje jak róże, lilie, frezje, jak i te sezonowe tu przede wszystkim pamiętajmy o tulipanach i goździkach, które cieszą się duża popularnością. Odpowiednio bogaty asortyment kwiatów to jednak tylko połowa sukcesu. Ważne jest także to by zadbać o to by znalazły się tu odpowiednie dodatki florystyczne do kwiaciarni. Co zatem spośród dodatków florystycznych powinno się znaleźć na stanie kwiaciarni? Po pierwsze rozwiązania, które ułatwiają wykonanie wiązanek i bukietów, czyli takie belemnity ja kleje do kwiatów, gąbki florystyczne, podkłady,  lakier do kwiatów itd. Rozwiązania te ułatwią układanie kwiatów. Drugą kategorią dodatków florystycznych o której trzeba pamiętać są akcesoria do dekoracji i tu można by wskazać wszelkiego rodzaju wstążki dekoracyjne, kolorowe kokardki, drewniane ozdoby, styropianowe ozdoby, brokaty do kwiatów, kolorowe piórka suszone kwiaty liście i trawy. Dekoracje tego typu należą do najpopularniejszych i dzięki nim można stworzyć naprawdę różnorodne wiązanki odpowiadające potrzebo i oczekiwaniom wszystkich klientów.

Dodatki florystyczne wykorzystywane w kwiaciarni są bardzo różne, jednam mają one jeden cel. Akcesoria tego typu mają uatrakcyjnić i ułatwić stworzenie niepowtarzalnych i oryginalnych wiązanek kwiatowych.