Katolicka książka – dlaczego warto wybrać książki Marcina Jakimowicza?

marcin jakimowicz

Katolicka książka – dlaczego warto wybrać książki Marcina Jakimowicza?

Książki religijne są zazwyczaj bardzo specyficzne oraz z pewnością nie każdy się w nich odnajdzie. Często ludzie narzekają, że są mało zrozumiałe, napisane ciężkim językiem czy przesiąknięte filozoficzno-teologicznymi rozważaniami.

Marcin Jakimowicz i książki dla każdego

marcin jakimowiczObecnie jednak z każdym rokiem poszerza się asortyment książek katolickich, z których większość napisana jest już bardziej przystępnym językiem, są to bardziej książki często obyczajowe czy reportażowe z poruszanym w nim wątkiem religijnym czy dołączonymi do nich rozważaniami oraz esejami tematycznymi. Największy wybór takich książek można oczywiście znaleźć we wszelkich księgarniach tematycznych (rzadziej w popularnych dużych kompleksach, czyli wszelkich sieciówkach, gdzie zazwyczaj dział książek religijnych zamyka się w jednej półce). Pomocna jeśli chodzi o asortyment bywa przede wszystkim księgarnia katolicka. Jakich książek w niej szukać? Przede wszystkim warto zastanowić się jaka tematyka nas stricte interesuje oraz dla jakiego wieku (jeśli nie szukamy książek dla siebie) powinna być ona przeznaczona. Dla dzieci i nastolatków świetnym pisarzem jest pisarz książek katolickich Marcin Jakimowicz – wydał on książki w postaci zagadek z biblijnymi odniesieniami, które świetnie sprawdzą się jako pozycje dla najmłodszych i trochę starszej młodzieży. Dla dorosłych poleca się wszelkie pozycje, które napisał Augustyn Pelanowski. Kazania oraz rekolekcje wygłoszone przez tego paulina (duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie) to publikacje, które z pewnością spodobają się każdemu, kto lubi refleksyjne książki oraz krótkie felietony.

Na rynku znajdują się także pozycje innych autorów – bardziej lub mniej znane. Warto zapytać pracownika księgarni w której jesteśmy, jakie książki on poleca – z pewnością będzie wiedział, które pozycje cieszą się obecnie największą popularnością oraz są chętnie wybierane przez czytelników.