Kreatywne klocki dla dwulatka

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Kreatywne klocki dla dwulatka

Na drugie urodziny swojemu bratankowi chciałam kupić zabawkę która będzie wspomagać jego wyobraźnię oraz motorykę. Zabawka kreatywna pozwala na rozwój ruchowy oraz zwiększenie koncentracji u dwuletniego malucha.

Zestaw kolorowych kloców na urodziny

klocki plus plusAby wybrać odpowiedni prezent postanowiłam posurfować po intrenecie. Chciałam aby prezent dla bratanka był przemyślany i co najważniejsze przydatny. Bardzo chciałam aby zabawka była zajmująca jego uwagę gdyż miał problemy z koncentracją. Wiele rzeczy go rozpraszało i szybko nudził się podczas zabawy. W konsultacji z jego rodzicami ustaliliśmy, że odpowiednimi zabawkami dla malucha są maty edukacyjne albo klocki. Na tych dwóch kategoriach skupiłam swoją największą uwagę. Maty szybko wykreśliłam z listy prezentowej bo stwierdziłam że lepszym prezentem będą kreatywne klocki, a na matę edukacyjną chłopczyk jest już za duży. Szukałam czegoś rozwijającego dziecięcą wyobraźnię. W jednym ze sklepów internetowych znalazłam klocki w dużej poręczniej metalowej walizce. Klocki plus plus były zaprojektowane przez duńską firmę i charakteryzowały się dużą dokładnością wykonania. Klocki poruszają wyobraźnię małych dzieci, bo konstruować z nich mogą różne formy. Klocki które wybrałam łączyły się ze sobą przez co maluch mógłby konstruować nie tylko płaskie budowle ale także i te przestrzenne. Wykonane zostały z materiałów nie zawierających ftalanów oraz PCV co jest bardzo ważne przy tak małych dzieciach. Zestawy kloców dostępne są w różnych kolorach. Zabawka jest odpowiednia zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców więc gdy starsza siostra malucha będzie chciała się z nim bawić klocki i dla niej będą interesujące.

Maluch ucieszył się z prezentu i praktycznie całą imprezę urodzinową spędziłam z nim na dywanie budując różne konstrukcje. Wygląda na to że zabawka jest interesująca i spełnia swoją rolę. Mały chłopiec będzie mógł cieszyć się klockami długi czas.