Kurs teoretyczny i praktyczny

 

Zawód pilota od lat jest profesją, która pojawia się w głowie wielu młodych osób. Kojarzy się z podróżami i społecznym uznaniem. Jednak w rzeczywistości jest to ogromna odpowiedzialność ale również spore umiejętności w zakresie pilotowania różnych samolotów. Jednak istnieje realna szansa aby pozostać pilotem.

Jak zostać pilotem?

kurs na pilota samolotu cenaPierwszym krokiem są oczywiście odpowiednie badania lekarskie u kandydata. Będą one konieczne do odbycia pierwszego samodzielnego lotu! Warto wiedzieć, że nie są one konieczne do dalszych części ale warto zająć się tą sprawą początkowo aby stwierdzić zdolność do realnego wykonywania tego zawodu. Kurs na pilota samolotu cena rozpoczyna się oczywiście od zajęć teoretycznych. Tam czeka nas zakres nauki z dziedzin takich jak nawigacja, prawo lotnicze czy podstawowe zasady lotu. Tę część można zazwyczaj przejść na wiele sposobów. Najbardziej nowoczesne i idące z czasem miejsca oferują nawet dla swoich kursantów e-learning co jest coraz bardziej popularną formą nauki. Kolejnym krokiem zdanie egzaminu z danego materiału. Wynik pozytywny upoważni nas do szkolenia praktycznego. Tutaj ilość godzin zależy od preferowanej przez kursanta licencji, ponieważ tak jak w przypadku prowadzenia aut istnieje kilka kategorii. Ostatnim elementem jest oczywiście egzamin praktyczny. On pozwoli nam na osiągnięcie danych uprawnień.

A co jeżeli nie posiadamy własnego samolotu? Istnieje wiele miejsc gdzie można taki wypożyczyć dlatego ta bariera nie powinna być tak istotna dla każdego kto pragnie zrealizować swoje marzenie o zostaniu pilotem. Jest to oczywiście bardzo wymagające szkolenie, ponieważ należy posiadać pewne predyspozycje i chęci. Jednak wszystko jest dla ludzi i można osiągnąć bardzo wiele przy silnej motywacji.