Leczenie alkoholizmu w Szczecinie

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Leczenie alkoholizmu w Szczecinie

Nałóg jest groźny dla każdego człowieka. Ogranicza naszą wolność oraz zmusza do popełniania błędów. Zniewala nie tylko nasze ciało, ale również umysł. Sprawia, że postrzegamy rzeczywistość mało obiektywnie. Nie potrafimy użyć zdrowego rozsądku i szukać pomocy. Stajemy się więźniami we własnym ciele.

Czym jest alkoholizm?

leczenie alkoholizmu szczecinTrzeba jasno sobie powiedzieć, że alkoholizm jest chorobą psychiczną. Nie drobnym zaburzeniem czy też odstępstwem od normy – poważną chorobą psychiczną, która negatywnie wpływa na jakość naszego codziennego życia. Dlatego tak niezmiernie ważne jest skuteczne leczenie alkoholizmu Szczecin jest miastem, w którym funkcjonuje wiele publicznych oraz prywatnych ośrodków zajmujących się leczeniem tego nałogu. Leczenie w ośrodkach publicznych jest całkowicie bezpłatne. Jeżeli jednak pacjent chce prowadzić swoją terapią w ośrodku prywatnym może również skorzystać z takiej możliwości. Najważniejsza jest determinacja w walce z chorobą. Ośrodek jaki wybierzemy jest rzeczą drugorzędną. W każdej placówce pracuje szereg profesjonalistów, którzy pomogli już wielu ludziom i nadal pomagają. Chcą, aby każdy człowiek uzyskał upragnioną wolność oraz poprawił jakość swojego życia. Uzależnienie nie pozwala nam prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. Leczenie alkoholizmu przede wszystkim zależy od woli pacjenta. Jego motywacją ma kluczową rolę w całym procesie leczenia oraz wpływa na efekty terapeutyczne.

Proces leczenia alkoholizmu zwykle obejmuje kilka form terapii. Trwa od sześciu do ośmiu tygodniu niezależnie od ośrodka, w którym jest prowadzone. Nie mniej jednak alkoholikiem jest się całe życie. Jeżeli uda nam się pokonać ten podstępny nałóg to należy wystrzegać się napojów alkoholowych przez całe swoje przyszłe życie, gdyż mogą stać się pretekstem do powrotu do choroby.