Łódź inwestuje w elektromobilność

Łódź inwestuje w elektromobilność

Na terenie większych miast coraz częściej zachodzi potrzeba stosowania alternatywnych rozwiązań. Ma to na celu obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które w znacznym stopniu wpływają na jakość powietrza. Jednym z największych źródeł emisji są zakłady przemysłowe, wytwórcze, a także samochody osobowe. To właśnie te ostatnie są powszechnie wykorzystywane do przemieszczenia się zarówno przez osoby prywatne jak i również firmy.

Akumulator umożliwia magazynowanie energii

Akumulatory Energizer w ŁodziW związku z tym władze miast coraz częściej decydują się na promowanie nowoczesnych rozwiązań takich jak samochody hybrydowe czy elektryczne. W ten sposób promowana jest ochrona środowiska oraz ekologia. Warto dodać, że oprócz tych środków transportu na terenie miasta Łodzi dostępne są również skutery elektryczne czy coraz częściej spotykane hulajnogi. Wszystkie te środki działają w oparciu o energię elektryczną. Niezbędne jest jej przechowywanie w wydajnych urządzeniach, które są znane jako akumulatory. Jednym z największych producentów akumulatorów jest z całą pewnością firma Energizer. Akumulatory Energizer w Łodzi można kupić praktycznie w każdym sklepie stacjonarnym, który oferuje części motoryzacyjne. Warto dodać, że oprócz rozwiązań dedykowanych dla motoryzacji czy przemysłu firma Energizer wytwarza również mniejsze baterie, które są wykorzystywane w codziennym życiu. Przykładem mogą być chociażby popularne paluszki czy baterie guzikowe.

Są one wykorzystywane do zasilania takich urządzeń jak chociażby piloty czy wagi łazienkowe. Akumulatory są również stosowane w przemyśle jako magazyny energii. Dotyczy to w szczególności nowoczesnych rozwiązań takich jak farmy wiatrowe czy fotowoltaika. Energia wytworzona z tych źródeł jest magazynowana w akumulatorze, a następnie oddawana do sieci w momencie zwiększonego zapotrzebowania.