Mocna podłoga do siłowni

Mocna podłoga do siłowni

 

Podłogi w siłowniach muszą znosić ogromne obciążenia, od uderzeń po ciężar sprzętu, niejednokrotnie bardzo znaczny. Oznacza to iż słabej jakości podłoga szybko zacznie się zużywać i wypaczać, a w skrajnych przypadkach nawet odczepiać od podłoża, jeśli nie została wystarczająco mocno przytwierdzona. Siłownie, zwłaszcza prywatne, coraz częściej rezygnują więc z używania słabej jakości podłóg.

Najwytrzymalsza podłoga do sali treningowej

gerflor - wytrzymałe podłogi sportowePodłogi w siłowniach nie muszą być aż tak reprezentacyjne jak podłogi w salach sportowych, toteż właściciele siłowni mogą wybrać te mniej estetyczne, a za to o wiele bardziej wytrzymałe. Jednym z najbardziej polecanych producentów podłóg do siłowni jest Gerflor – wytrzymałe podłogi sportowe Gerflora uznawane są bowiem za najlepsze i najbardziej trwałe, znosząc obciążenia jakie mogłyby uszkodzić słabszej jakości podłogę bez większych problemów. Tańsze warianty podłóg są trwałe i mocne, aczkolwiek dość przeciętne pod względem wyglądu, co dla wielu właścicieli siłowni nie jest absolutnie żadną przeszkodą w wykorzystywaniu ich, i takie podłogi najczęściej trafiają do siłowni komercyjnych czy prywatnych, nieraz nie wymagając najmniejszej naprawy przez lata. Nawet mimo braku nowoczesnego wyglądu i prostoty, owe podłogi doskonale sprawdzają się w miejscach w których potrzebne jest użytkowe, wytrzymałe podłoże, zamiast podłogi reprezentacyjnej i najbardziej estetycznej.

Ekipy montażowe również zachwalają tego rodzaju podłogi, choć bardziej z racji prostej instalacji i łatwości w wykonywaniu wszelkich napraw, gdy już są możliwe. Dla komercyjnych siłowni o niewielkiej powierzchni i stałej klienteli są to najlepsze i najbardziej przydatne podłogi, które najczęściej montowane są na cały czas istnienia obiektu.