Mocne drabiny do zakładu pracy

Mocne drabiny do zakładu pracy

Jak wygląda aluminiowa drabina wielozadaniowa wie chyba każdy, gdyż takowe używane są zarówno w zakładach pracy jak i w prywatnych domach. W naszym zakładzie drabiny często potrzebne są podczas konserwacji maszyn, czy naprawach konstrukcji stalowych w najstarszych częściach zakładu.

Stalowe drabiny wielozadaniowe o wzmocnionej konstrukcji

wytrzymałe drabiny przemysłoweCzęściej niż rzadziej okazuje się jednak iż proste, aluminiowe drabiny zwyczajnie nie mają wymaganej przez nas wytrzymałości, i łatwo ulegają uszkodzeniu w trakcie pracy. W ostatnim czasie zaczęliśmy szukać lepszych i trwalszych drabin, które mogłyby znosić obciążenia znacznie większe niż ich proste, aluminiowe odpowiedniki. Jeden z naszych klientów miał w ofercie wytrzymałe drabiny przemysłowe, które zdawały się być idealnym rodzajem drabin do naszego zakładu. Były one oczywiście cięższe niż drabiny które wykorzystywaliśmy do tej pory, aczkolwiek ich wytrzymałość była nieporównywalna. W całości wykonano je ze stali, a zarówno schodki jak i podest górny mogły utrzymać ciężar sięgający nawet pięciuset kilogramów bez najmniejszego szwanku. Przypominały w tym drabiny modułowe do rusztowań, gdyż miały bardzo podobną trwałość i konstrukcję. Ich jedynym mankamentem jest duża waga, aczkolwiek nie jest to szczególnie uciążliwe, biorąc pod uwagę ogromną wytrzymałość drabin, i obciążenia, jakie nieraz znoszą.

Drabiny te można dostać w różnych wysokościach, w zależności od potrzeb. Bardzo wysokie drabiny dostępowe, często mające około trzy metry wysokości, są w naszym zakładzie najczęściej stosowane, gdyż takie narzędzia potrzebne nam są podczas czyszczenia i konserwacji maszyn przemysłowych, do których z reguły nie mamy dostępu. Podczas takiej pracy pokazuje się również odporność drabin na wpływ substancji chemicznych.