Na co zwrócić uwagę, wybierając tatuaż?

Na co zwrócić uwagę, wybierając tatuaż?

Wiele osób decyduje się obecnie na wykonanie tatuażu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie to przemyśleć, a co najważniejsze – wybrać właściwy styl i tatuatora. Są tatuatorzy, którzy specjalizują się w wykonywaniu tatuażów w określonym stylu.

Style tatuaży: tribal oraz stippling

studio tatuażu poznańWarto więc poznać co najmniej kilka styli, by wiedzieć, o czym mowa. Style wykonywania tatuaży często nawiązują do dawnych kultur, epok, sztuki, malarstwa, religii. Dość popularnym stylem wykonywania tatuaży – zwłaszcza u mężczyzn – jest tribal. W języku angielskim określa się ten styl jako Tribal Tattoo. Na pewno nie należy wybierać stylu tylko dlatego, że ładnie wygląda. Warto zapoznać się wcześniej z tym, do czego nawiązuje ten styl. I tak w przypadku tribali jest to nawiązanie do dawnych plemion. Tego typu tatuaże uznawane są za odważne, gdyż wykonywane są czarnym tuszem i mogą być bardzo duże. Dobre studio tatuażu poznań z pewnością będzie w stanie wykonać odpowiedni tribal. Styl ten został zapoczątkowany już kilka tysięcy lat temu. Tribale były doceniane najbardziej przez plemiona amerykańskich Indian. Wśród Indian taki tatuaż był symbolem władzy, ale również autorytetu. Nie każdy mógł sobie pozwolić na wykonanie na ciele właśnie takiego tatuażu. Tribale były też formą identyfikacji danego plemienia. Chodzi o to, że tribale przyjmowały konkretne kształty w zależności od tego, do jakiego plemienia się należało.

Tribal świadczył też o konkretnej kulturze, ochronie, a nawet oznaczał wiarę w duchy. Innym stylem tatuaży jest stippling. Jest to styl skomplikowany, w którym tatuaż wykonuje się malutkich kropek. W ten sposób tworzy się geometryczne wzory, symbole, koronki, obrazy religijne, zwierzęta i nie tylko. Taki tatuaż wykonuje się długo, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.