Na własnej działalności – agencja reklamowa

agencje reklamowe

Na własnej działalności – agencja reklamowa

Mając na karku 35 lat mam już kilka ról zawodowych za sobą. Będąc już pracownikiem magazynu, kasjerem, przedstawicielem handlowym, księgowym czy współwłaścicielem sklepu odzieżowego, mam już całkiem spore doświadczenie na rynku pracy.

Agencje reklamowe to konkurencyjna branża

agencje reklamoweNigdy jednak nie byłem pełnoprawnym właścicielem jakiejkolwiek firmy, którą sam bym otworzył. Poprzednie zawody pozwoliły mi na zaoszczędzenie określonej sumy pieniędzy, którą postanowiłem przeznaczyć na rozpoczęcie własnej firmy. W międzyczasie zmian kolejnych branż i firm zakończyłem również studia na kierunku zarządzania reklamą i to skłoniło mnie do wybrania konkretnej ścieżki. Wybór padł na agencje reklamową, która będzie się zajmować produkcją i aplikacją wyrobów przeznaczonych na reklamę. W Krakowie nie jest to łatwy biznes. Agencje reklamowe są tutaj tak często rozlokowane jak piekarnie, więc konkurencja na sam start jest wystarczająco duża. Mam jednak wiarę w siebie i reklama, którą będę stosował w przypadku swojej firmy musi odnieść przynajmniej jakiś sukces. Pierwszym zadaniem, którego się podejmę będzie oklejanie samochodów służbowych folią z zadrukowaną reklamą. Mobilność pojazdów pozwoli przewozić reklamę wraz e środkiem komunikacji, a im więcej osób ją zobaczy, tym większe prawdopodobieństwo, że komuś pozostanie w pamięci i w momencie gdy będzie takiej usługi potrzebować, przypomni sobie ładnie oklejone auto z wyraźną nazwą.

 

Dodatkowo liczę na swoje kontakty z koleżanką, która pracuje w firmie, która zaopatruje inne agencje reklamowe w materiały potrzebne do produkcji reklamy. Mam nadzieję, że uda mi się otrzymać duże zniżki na zakup tych rzeczy i za pomocą niskiej marży, będę bardziej konkurencyjny niż inne firmy. Z takim planem i przygotowanymi funduszami jestem gotowy na start z pierwszą własną firmą.