Najlepsze części do ładowarki

Najlepsze części do ładowarki

Ładowarki teleskopowe są bardzo przydatnymi pojazdami, spisującymi się w wielu różnych zastosowaniach znacznie lepiej niż standardowe wózki widłowe. Mamy więc kilka takich pojazdów na stanie, które wykorzystujemy zawsze gdy zajdzie taka potrzeba. Niedawno zdecydowaliśmy się na wyposażenie zwykłych wózków widłowych w sprzęt specjalistyczny, a co za tym idzie również i rozbudowę ładowarek.

Nowoczesne podzespoły do teleskopowych ładowarek

specjalistyczne części do ładowarek teleskopowych manitouŁadowarki od Manitou, które stanowiły większość naszego parku maszynowego, były tak samo modularne i wielozadaniowe jak większość rekomendowanych pojazdów magazynowych. Mogły być wyposażane w najróżniejszego rodzaju narzędzia, od podnośników koszowych po chwytaki czy nawet wiertła do wykonywania wykopów, a montaż każdego narzędzia nie zajmował więcej niż kilka minut, toteż uznaliśmy iż rozszerzenie funkcjonalności może być całkiem dobrym pomysłem. Specjalistyczne części do ładowarek teleskopowych Manitou są dostępne w każdym salonie firmowym. Można je również dostać w większości sklepów ze sprzętem budowlanym czy maszynami ciężkimi. Za ich pomocą można ogromnie zmienić funkcjonalność danego pojazdu, i przystosować do do wykonywania zadań innych niż tylko przenoszenie ładunków. W naszym przypadku, najbardziej przydatne okazały się wspomniane wcześniej podnośniki koszowe, za pomocą których pracownicy ułatwiają sobie dostęp do miejsc położonych na wysokości, do których w inny sposób nie mogliby dostać się szybko i bezpiecznie.

Oprócz tego, bardzo przydają się również moduły hydrauliczne, posiadające łyżki do wykonywania wykopów. Przydają się zwłaszcza wtedy jeśli potrzebne jest jakiekolwiek wykonanie prac ziemnych na małą skalę, które nie byłoby opłacalne w razie angażowania zewnętrznych firm budowlanych, wykonujących takie zadania.