Najlepsze komory w Tychach

Najlepsze komory w Tychach

O kabinach hiperbarycznych zrobiło się głośno już wiele lat temu, kiedy to na naszym rynku pojawił się pierwszy model. Choć oczywiście prototypy komór powstały już w siedemnastym wieku, to jednak dopiero w dwudziestym stały się one bardzo popularne.

Jak pomaga terapia w komorze hiperbarycznej?

komory hiperbaryczne w tychachPodczas oddychania do naszego organizmu trafia ogromna ilość tlenu, który jest niezbędny do przebiegu podstawowych procesów życiowych. Jeżeli z jakiegoś powodu do naszego wnętrza nie dostaje się wystarczalna ilość tlenu, to może dojść do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet nieodwracalnych zmian. W związku z czym bardzo ważne jest systematyczne dotlenianie organizmu. Można to robić na wiele sposobów, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. Na pewno w tym celu bardzo skuteczne są komory hiperbaryczne w Tychach, które dziennie odwiedza nawet kilkaset osób. Zostały one stworzone w celu przeprowadzania zabiegów tlenoterapii, gdyż panują w nich specyficzne warunki. Są to szczelne komory, do których wpuszczany jest czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem atmosferycznym niż to, które mamy na co dzień. Właśnie ta, z pozoru niewielka różnica sprawia, że tlen trafia bezpośrednio do miejsc od dawna niedotlenionych. W naturalnych warunkach, tlen napotyka barierę przenikalność, która sprawia, że tylko niewielka jego część trafia do wnętrza organizmu. Z tlenoterapii w komorze hiperbarycznej bardzo często korzystają sportowcy, pacjenci z różnymi schorzeniami układu oddechowego czy też piloci.

Jeżeli chodzi o zabieg w komorze, to można z niego korzystać płatnie lub bezpłatnie. Darmowa tlenoterapia jest możliwa dzięki uzyskaniu specjalnego skierowania od lekarza specjalisty, który może zakwalifikować chorobę danej osoby do leczenia tlenoterapią.