Noszenie soczewek a płyny do nich

płyny do soczewek

Noszenie soczewek a płyny do nich

Obecnie nasze oczy są narażone na wiele szkodliwych czynników mogących im bardzo zaszkodzić. W jaki sposób można chronić się przed trwałymi uszkodzeniami wzroku i eliminować potencjalne zagrożenia?

Płyny do soczewek odżywią oko

płyny do soczewekNa pewno korzystnie wpływa na oczy zdrowa dieta i tryb życia. Szkła kontaktowe, powinny być odpowiednio dobrane do wady wzroku i produkowane przez profesjonalne firmy. Szkodliwe są wolne rodniki, które powstają w oku w wyniku promieniowania UV. To z kolei może generować choroby prowadzące nawet do utraty wzroku. Używajmy sprawdzone godne uwagi płyny do soczewek, które dzięki substancjom odżywczym korzystnie wpływają na oczy. Podczas dni pełnych słońca nie wychodźmy z domu bez okularów przeciwsłonecznych. Jednak uwaga – powinny one być atestowane pod kątem warstwy ochronnej przeciw promieniowaniu typu UV. Szkła powinny zasłaniać całe oko tak, by promienie w ogóle do niego nie docierały. Soczewka kontaktowa może posiadać filtry przeciwsłoneczne, jednak nie stanowią one w 100% skutecznej bariery i część promieniowania przenika do oka. Zdrowa, zbilansowana dieta także może korzystnie wpływać na wzrok. Istnieje szereg produktów, które mają lecznicze właściwości. Antyoksydanty to substancje w żywności, które wspomagają utrzymanie wzroku na zdrowym poziomie. Przykładowe produkty to jagody, czy zielona herbata bogate w takie substancje. Inną substancją jest luteina, która stanowi barierę ochronną. Znajdziemy ją w zielonych warzywach (np. szpinak), więc nie bagatelizujmy roli diety dla zdrowego wzroku. Kolejną sprawą jest dbanie o relaks dla oczu, przestrzeganie przerw w pracy przy monitorze.

Nadmiernie częste korzystanie z ekranu osłabia ostrość widzenia i męczy oczy. Pozwalając im odpocząć, nawet kilka minut dziennie, sprawiamy, że zachowamy sprawność wzroku na dłużej.