Nowa brama garażowa – czy z kratą rolowaną?

napęd do bramy

Nowa brama garażowa – czy z kratą rolowaną?

Nasz syn niedawno zdał prawo jazdy i teraz bardzo często pożycza od nas samochód, a to jedzie do swoich kolegów, albo jedzie do szkoły, albo ja wysyłam go po zakupy, wcześniej jakość nie chciał po nie chodzić, ale od kiedy może brać samochód to jest pierwszy do ich robienia.

Czy krata rolowana w bramie to dobry pomysł?

napęd do bramy

Pewnego wieczoru, jak już było ciemno wrócił od swojego kolegi i chciał wjechać samochodem do garażu. Nasze drzwi garażowe trzeba otwierać ręcznie. Zawsze mu mówimy, że jeśli chce parkować samochód w garażu to niech zawsze wjeżdża do niego tyłem. Rano będzie łatwiej nim wyjechać. Ale niestety podczas manewru cofania zbyt blisko podjechał do bramy garażowej przez co w nią uderzył, powodując jej wygięcie na dole, co w późniejszym okresie nie umożliwiało jej otwarcia do końca. Chciał chyba jak najbliżej podjechać bramy zanim ją otworzy, niestety nie udało mu się to. Mąż był bardzo zły i dał synowi szlaban na korzystanie z samochodu na jakieś pół roku. Całe tylne światła samochodu były do wymiany. Brama garażowa też wymagała wymiany. Następnego dnia pojechałam z mężem by zakupić taką bramę. On zrobił odpowiednie pomiary. W najbliższym sklepie z bramami, były same bramy szybkobieżne, ale również tanie kraty rolowane. Uznaliśmy, że chcemy taką jaką mieliśmy do tej pory, z tą różnica, że ta będzie się znacznie szybciej otwierać.

Większość z nich miała kraty rolowane, co nie przypadło nam do gustu, gdyż przez nie wszystko widać. Brama rolowana nie może być przezroczysta, ani mieć jakichkolwiek otworów, gdyż łatwo można byłoby się do nas włamać.