Obijanie stołu gumową płytą

Obijanie stołu gumową płytą

Zawsze chciałem mieć warsztat. W końcu udało mi się zorganizować trochę miejsca w domowej piwnicy, by przeznaczyć je konkretnie pod zainteresowania. Chciałem, żeby to miejsce było w odpowiedni sposób dostosowane do tego, by móc w nim zajmować się majsterkowaniem. A to oznaczało zabezpieczenie tych punktów, w których używałbym narzędzi.

Płyty gumowe w warsztatach

płyta gumowaChciałem mieć wyszczególnione główne miejsce, gdzie bym zajmował się większością napraw i innych podobnych czynności. W tym celu zorganizowałem sobie stół warsztatowy – a raczej go sobie stworzyłem. Nie chciałem jednak, by pozostawał taki nagi, to znaczy bez odpowiedniego pokrycia, które zabezpieczałoby go o wiele bardziej przed potencjalnymi zniszczeniami. A o takie zniszczenia dosyć łatwo podczas pracy z narzędziami. Zacząłem myśleć, czy płyta gumowa nie stanowiła by wystarczającej ochrony. Pogadałem ze znajomym, który również robił sam sobie miejsce warsztatowe w domu i potwierdził, że on również wykorzystał taki rodzaj ogumienia, by zabezpieczyć swoje miejsce pracy. Tak więc ja również zamówiłem odpowiednio dużo płyty gumowej. Obiłem nią w odpowiedni sposób stół warsztatowy, a także inne miejsca, które uznałem za potencjalnie narażone na zniszczenia, a których ochroną zajęłoby się właśnie kupione przeze mnie profesjonalne ogumienie. Po takich środkach ostrożności można było już bezpiecznie zająć się pracą.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, iż tak dobrze zamówione płyty gumowe będą sprawdzać się w warunkach warsztatowych. Często operuję ostrymi i ciężkimi narzędziami w tych zabezpieczonych miejscach i naprawdę nie widać, by dochodziło do jakiś dużych zniszczeń. Oczywiście niczego nie próbuję umyślnie niszczyć, ale ochrona zawsze powinna być priorytetem.