Okulary robocze wysokiej jakości

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Okulary robocze wysokiej jakości

Każde stanowisko pracy, na którym wykonywano obróbkę materiałów wymagało zastosowania wyposażenia ochronnego. Okulary, zabezpieczające przed obrażeniami spowodowanymi przez opiłki obrabianych materiałów były podstawowym elementem takiego wyposażenia, bez którego pracownicy nie mogliby wykonywać zadań bezpiecznie.

Rekomendowane okulary do stanowisk pracy

okulary ochronneNajtańsze okulary, jakie można było dostać w każdym sklepie budowlanym, często okazywały się nieszczególnie przydatne, nie mając zbyt wysokiej wytrzymałości. Pracownicy preferujący bardziej trwałą i wytrzymałą ochronę oczu rekomendowali więc okulary ochronne od jednego z najbardziej uznanych producentów sprzętu ochronnego, produkującego również wyposażenie wojskowe. Okulary z jednej z wielu serii uniwersalnych owego producenta równie dobrze nadawały się bowiem do pracy, jak i do użytku poza zakładami przemysłowymi. Każda seria okularów posiadała atesty wytrzymałości bardzo wysokiego poziomu, a podczas demonstracji okulary poddawane były ogromnym obciążeniom i naciskowi, wytrzymując takie testy bez uszkodzeń. Okulary były również bardzo komfortowe i dobrze przylegały do twarzy, nie tylko chroniąc oczy przed odpryskami i pyłem, ale również umożliwiając zachowanie najwyższego poziomu widoczności.

Były na tyle rozpowszechnione, iż można było dostać do nich bardzo dużo akcesoriów, spośród których najczęściej widywane były noski z tworzyw sztucznych, zwiększające komfort noszenia lub elastyczne pasy ułatwiające dopasowanie okularów do rozmiarów głowy i zapobiegające ich spadaniu podczas wykonywania zadań. Okulary posiadały wymienne szybki, zarówno standardowe jak i kontrastowe, które można było zmienić błyskawicznie, nawet w trakcie pracy, w razie wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń.