Pamięć wewnętrzna do rejestratora

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Pamięć wewnętrzna do rejestratora

Dla osób niezaznajomionych z działaniem dysków twardych, nie będzie większej różnicy między dyskiem do komputera a pamięcią rejestratora. Jest to często powtarzany błąd, zazwyczaj kończący się niewłaściwego dysku, podpiętego do działającego przez cały czas rejestratora. Dobór odpowiedniego dysku jest więc konieczny, by system mógł sprawnie działać.

Odpowiedni dysk twardy do rejestratora

dyski do monitoringuZwykłe dyski komputerowe nie zostały zaprojektowane tak, by móc działać w trybie ciągłym, wykonując non stop zapis i odczyt danych, bez żadnych przerw. Tak duże obciążenie zwykle prowadzi do przepalenia dysku zaledwie po kilku godzinach od uruchomienia. Dyski do monitoringu, natomiast, po podłączeniu do komputera i sformatowaniu, będą miały o wiele mniejszą pojemność niż ta podana przez producenta, gdyż nie służą do biernego przechowywania danych w taki sam sposób jak zwykłe dyski twarde. Wybierając odpowiedni dysk do monitoringu należy przede wszystkim kierować się samym systemem, gdyż nawet dyski o dużych pojemnościach mogą okazać się zbyt powolne, jak na wymagania ciągłego zapisu obrazu dużej rozdzielczości. W przypadku użycia mniej wymagającego systemu, nawet dyski o niewielkiej pojemności mogą pomieścić bardzo duży czas nagrywania, gdyż nie są obciążone dużą ilością danych. Dysk do rejestratora powinien również mieć wysoką odporność na ciągłą pracę i możliwość wykonywania przynajmniej dwóch zadań jednocześnie w ciągłym trybie, bez obawy o przeciążenia.

Jest to szczególnie ważne przy użyciu nowych systemów monitoringu wysokiej jakości, które wymagają dysków o dużej szybkości zapisu danych. Pod uwagę należy również wziąć sam rodzaj rejestratora, gdyż wiele modeli nie posiada możliwości połączenia więcej niż jednego dysku jednocześnie.