Patenty uprawniające do żeglowania i obozy żeglarskie

Artykuły | Porady | Ciekawostki

obozy żeglarskie

Patenty uprawniające do żeglowania i obozy żeglarskie

Chciałabym poświęcić dzisiejszy wpis na omówienie patentów, które mogą być dla was przydatne, jeśli lubicie spędzać czas na wodzie. Też kiedyś musiałam poświęcić na to sporo czasu, ale zachętą było to, że niektóre patenty mogłam zrobić już od czternastego roku życia, na przykład patent żeglarski – a dokładniej patent żeglarza jachtowego.

Cenne doświadczenie zdobyte na obozach żeglarskich

obozy żeglarskieOczywiście najpierw musiałam odbyć odpowiedni kurs i zdać egzamin ze zdobytej wiedzy – ale tak jest przy zdobywaniu każdego patentu. Dzięki temu mogłam potem jeździć na profesjonalne obozy żeglarskie, na których zdobywałam ciekawe doświadczenia. Oprócz tego – również w wieku czternastu lat – zrobiłam patent sternika motorowodnego, co uprawniło mnie do poruszania się po wodach śródlądowych motorówkami oraz skuterami wodnymi. Marzy mi się jeszcze patent motorowodnego sternika morskiego, ale póki co się do tego przygotowuję. Oprócz patentów warto zdobyć parę licencji, które pozwolą nam na przykład na dodatkowy zarobek podczas wakacji. Ja upatrzyłam sobie licencję na holowanie narciarza albo innych obiektów pływających. Wiem, że wielu narciarzom wodnym sprawia to niesamowitą frajdę, a ja lubię pływać motorówką, więc połączymy tu przyjemne z pożytecznym. Czy będę zdobywać dalsze patenty – kapitana motorowodnego i mechanika motorowodnego? Póki co się na to nie zanosi, ale kto wie, co przyniesie przyszłość… Póki co chciałabym zacząć prowadzić kursy żeglarskie, ponieważ mam już dostateczną do tego wiedzę – muszę tylko zdobyć kwalifikacje, które mi to umożliwią.

Mam nadzieję, że to również będzie sposobem na jakiś dodatkowy zarobek, ponieważ do tej pory pracowałam tylko nad jeziorem jako ratownik wodny (na szczęście zbyt wiele tam się nie działo) oraz na basenie, przy nauce pływania dla dzieci z podstawówki.