Piękna i luksusowa podłoga winylowa

Piękna i luksusowa podłoga winylowa

Podłoga to element każdego domu i mieszkania bez którego się nie obejdzie. Posadzka musi być wykończona, żeby było można użytkować pomieszczenie. Wykończenie podłóg prze ostatnie 30 lat przeszło prawdziwą rewolucję. Niektóre trendy nadal są aktualne inne na chwile zniknęły żeby powrócić w odświeżonej wersji. Wszystko dla zaspokojenia potrzeb klienta.

Czym są luksusowe podłogi winylowe?

luksusowa podłoga winylowaKażdy panel podłogowy składa się z 3 elementów. Jest to rdzeń, folia dekoracyjna i folia bezbarwna, która zabezpiecza warstwę dekoracyjną. Dawniej rdzeń tworzony był z produktów drewnopochodnych ale luksusowa podłoga winylowa posiada rdzeń mineralny. Jest to połączenie minerałów i poliuretanu. To nie wszystko. Warstwa dekoracyjna jest zbliżona do naturalnego drewna. Nie tylko dotyczy to koloru ale i faktury. Tym luksusowe panele różnią się od najtańszych wersji. Nie są gładką śliską deską, imitują prawdziwe drewno powtarzając jego sęki, spękania. Przy tym jest przyjemną w dotyku, ciepła. Wygląd to jeszcze nie wszystko. Ważna jest też funkcjonalność tych podłóg. Są bardzo odporne na uszkodzenia, zarysowania. Wszystkie podłogi są testowane w laboratoriach aby spełniać odpowiednie standardy pod tym względem. Luksusowe podłogi winylowe mają podwyższoną odporność na ścieranie. Osiąga się to dzięki wspomnianej już folii bezbarwnej. Dzięki specjalnej technologii potrafią być o 30% bardziej wytrzymałe na zarysowania niż panele z dolnej półki.

Panele winylowe są również wodoodporne. Dlatego łatwo utrzymać je w czystości. Co więcej można je montować w łazience zamiast płytek i w kuchni. Nie straszna im jest rozlana woda. Ich montaż jest bardzo szybki i prosty. Nie potrzebujemy do tego specjalnej ekipy jak w przypadku układania parkietu. Ponadto łatwo je przycinać.