Piękna trawa ozdobna do ogrodu

Piękna trawa ozdobna do ogrodu

Szukając traw ozdobnych do ogrodu warto zwrócić uwagę na miskanty, które są jednymi z najpopularniejszych odmian traw. To wszystko w związku z ich unikatowym wyglądem, dzięki któremu po prostu chcemy mieć je w ogrodzie. Dodatkowo nie wymagają od nas wiele procesów pielęgnacyjnych, przez co są bardzo łatwe w uprawie ogrodowej.

Cudowne miskanty do ogrodu

miskant chińskiJeśli poszukujemy do naszego ogrodu czegoś co jest bardzo oryginalne, a przy okazji nada się do większej ilości roślin jako dodatek to powinniśmy przemyśleć temat jakim jest miskant chiński. To trawa ozdobna, która kwitnie na różano-miedziany kolor, a im późniejsza pora roku tym ma inny kolor. Ostatecznie może mieć barwę słomkową lub srebrzystą. Rośnie on przy okazji bardzo gęsto, a każdego roku ta cecha się powiększa, o ile regularnie podcinamy go. Warto też wspomnieć, iż mimo ciągłego zagęszczania nie rozrasta się on bardzo mocno na boki, gdyż nie należy do roślin inwazyjnych. Dlatego rewelacyjnie komponuje się na rabatach, jak również w połączeniu z innymi odmianami traw. Wiele osób wykorzystuje miskanty przy sadzawkach oraz oczkach wodnych dodając im tym samym lekkości. Sadzenie miskanta nie jest trudne, a jedyne czego wymaga to żyzna i wilgotna gleba oraz nasłonecznione miejsce. Może być to ewentualnie delikatnie zacienione miejsce. W ten sposób nasza trawa będzie obficie rosła, a my nie będziemy mogli oderwać od niej wzroku.

Cudownie wyglądający miskant w naszym ogrodzie będzie jedną z lepszych opcji jakie wybierzemy. To wszystko dlatego, iż to nieinwazyjna trawa, która mimo to z roku na rok rośnie coraz bardziej gęsto. W związku z tym jest idealnym uzupełnieniem kompozycji kwiatowej, a także oczek wodnych. Warto zdecydować się na wybór tej konkretnej rośliny ozdobnej.