Piękne i nowoczesne białe listwy przypodłogowe

Piękne i nowoczesne białe listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe zna każdy z nas. Co więcej każdy z nas ma je też u siebie w domu. Może mało kto się tym interesuje ale listwy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat wbrew pozorom bardzo się zmieniły. Co się takiego zmieniło? Przede wszystkim zwyczaje zakupowe klientów. Sięgają już nie tylko po listwy w kolorze podłogi ale i po te białe.

Cechy nowoczesnych białych listew przypodłogowych

nowoczesne listwy przypodłogowe białeDawniej listwy służyły tylko do przykrycia szczelin dylatacyjnych jakie pozostawały pomiędzy ścianą i podłogą. Dziś listwy mają o wiele trudniejsze zadanie. Już nie tylko maskują niedoskonałości. Nowoczesne listwy przypodłogowe białe są oprócz tego wodoodporne. Dodatkowo nie żółkną wraz z biegiem lat. Jeśli wybierzemy te z mdf będziemy mogli nawet je pomalować na dowolny kolor farbą do malowania ścian. Nic prostszego jeśli tylko zechcemy zmienić kolor. Co więcej mają specjalny kanał do ukrycia przewodów i bufor do nakładania kleju. Dzięki temu klej nie wyjdzie z pod nich w trakcie przyciskania do ściany. Ale to nie jedyny sposób montażu nowoczesnych listew możemy także zamontować je na klamry. Jeśli dobrze się przyjrzycie zobaczycie także w niektórych modelach specjalne gumki. Dzięki nim listwy idealnie przywierają do ściany i do podłogi oraz niwelowane są w ten sposób nierówności powierzchni. Są produkowane już nie tylko z poliestru ale też z widelitu przez co są niesłychanie elastyczne. Możemy wyginać je nawet w okrąg. 

Listwa to ten element, który nadaje pomieszczeniu ostatecznego wyglądu. Dlatego warto przyłożyć się do jego wyboru. Nowoczesne listwy mają nie tylko bogatą gamę kolorów ale też wzorów i kształtów. Możemy wybierać wśród minimalistycznych o kubicznym kształcie lub zdobionych gzymsikami. Każdy wybierze cos dla siebie i wymarzonego wnętrza.