Planujemy długi weekend w Kudowie Zdrój

Planujemy długi weekend w Kudowie Zdrój

Szukając ciekawego miejsca na spędzenie weekendu na terenie Dolnego Śląska, warto wziąć pod uwagę Kudowę Zdrój. Jest to niewielkie miasteczko usytuowane przy granicy z Czechami, dodatkowo pomiędzy pasmem Gór Orlickich oraz Gór Stołowych. Miejscowość obfituje w ciekawe atrakcje dla zwiedzających. Dodatkowo posiada renomę jednej z najbardziej malowniczo położonych miejscowości uzdrowiskowych w Europie.

Wybieramy się do Kudowy Zdrój

kudowa zdrój na długi weekendJest to idealna baza wypadowa dla osób, które preferują górskie wędrówki, nordic walking, a także kolarzy czy fanów sportów zimowych. Położenie oraz infrastruktura miasta odpowiadają nawet najbardziej wygórowanym potrzebom. Aby móc jak najlepiej spędzić czas oraz cieszyć się pięknymi widokami, warto zacząć od zaplanowania wyjazdu. Dobrym wyborem będzie kudowa zdrój na długi weekend. W pierwszej kolejności sprawdzić, jaką bazę noclegową mamy do wyboru na terenie miasta. Osoby planujące odpoczynek i spacery po parku, powinny zdecydować się na noclegi w centrum miasta. Natomiast osoby chcące aktywnie spędzać czas w górach, mogą znaleźć usytuowane najbliżej stoków narciarskich albo szlaków górskich. Fani gór mogą się zachwycić takimi miejscami, jak na przykład Szczeliniec Wielki albo Błędne Skały. Na szczyt Szczelińca prowadzą aż 664 kamienne stopnie, a na górze znajduje się schronisko górskie założone w 1815 roku.

Kolejną ciekawą atrakcją Kudowy Zdrój jest położona w Czermnej Kaplica Czaszek. Miejsce to zostało stworzone z inicjatywy proboszcza w 1776 roku. Kaplica jest wyłożona szczątkami zmarłych w czasie wojny trzydziestoletniej, wojny siedmioletnie, a także epidemii cholery. Pięknym miejscem jest Park Zdrojowy, który został stworzony na podobieństwo ogrodów angielskich i znajduje się w nim zachwycająca architekturą Pijalnia Wód z pięknymi freskami.