Pokazy bezpiecznego używania fajerwerków

Pokazy bezpiecznego używania fajerwerków

 

Nadchodzi sylwester. Wszyscy wiemy co wiąże sie z tą datą. Dużo fajerwerków, petard i szampańskiej zabawy. Każdy ma prawo do świetnego spędzenia tego czasu. Jednak nie można zapomnieć o kluczowych kwestiach, jakie są najważniejsze. To przede wszystkim bezpieczeństwo związane z odpalaniem petard. Dostosowując się do instrukcji producenta możemy uniknąć tragedii. 

Fajerwerki to nie zabawki. Należy zachować ostrożoność

fajerwerki shopW wielu miastach naszego kraju samorządy zdecydowały się na to, aby prowadzić dla mieszkańców pokazy bezpiecznego używania fajerwerków. Wiadomą sprawą jest, że świętowaniu Nowego Roku towarzyszy alkohol. Na pokazach przez liczne władze miast będzie można usłyszeć, że osób w stanie tak zwanym wskazującym nie powinno dopuszczać się do pirotechniki ani do ognia. Jeśli już trzeba puścić w górę petardy powinna zrobić to osoba niepijąca. Dodatkowo należy zachować szereg innych różnych norm bezpieczeństwa – na przykład odległości od ludzi. Nie można przecież w tłumie nagle odpalić rakiety czy wulkanu. Na sylwestrach organizowanych przez władze miasta powstają specjalnie wydzielone strefy, gdzie można strzelac petardami i tam należy się udać. Wiele osób decyduje się na zakup rakietek. Aby można było je wystrzelić zostają usypywane specjalne górki z piachem – nasze zimy ostatnim czasem nie obfitują w śnieg, więc jakoś trzeba sobie z tym poradzić. Po odpaleniu petardy należy szybko się od niej usunąć zwracając uwagę na to, czy aby za nami ktoś nie odpala kolejnej. Dostosowanie się to wszelkich zasad bezpieczeństwa pomoże nam spędzić tę noc w spokojnej atmosferze.

Warto więc skorzystać z takich pokazów organizowanych w różnych miastach naszego kraju. Dzięki temu wiadomo będzie jak się zachować w różnych sytuacjach, jakie nas spotykają. 

 Sprawdź ofertę http://fajerwerki.shop.pl